Starzenie się organizmu jest procesem naturalnym i nieuniknionym, biologicznym jak i psychologicznym. Zmniejsza się aktywność komórek organizmu, a procesy regeneracyjne ulegają spowolnieniu. W różnym wieku zachodzą inne zmiany na twarzy. Nie możemy zatrzymać procesu starzenia, ale możemy znacząco wpłynąć na jego opóźnienie. Każda z nas chciałaby wyglądać pięknie i młodo, dlatego warto wiedzieć jakie czynniki wpływają na starzenie się twarzy i skóry. Rozróżnić można starzenie wewnątrzpochodne oraz zewnątrzpochodne, a wpływają na nie następujące czynniki:

CZYNNIKI WEWNĄTRZPOCHODNE

 • geny – aż w 60 % decydują jak długo będziemy szczęśliwymi posiadaczkami jędrnej skóry
 • hormony – odpowiedzialne za starzenie menopauzalne
 • działanie szkodliwych wolnych rodników
 • mimika, ciągłe ruchy mięśni wyrazowych twarzy, które odpowiedzialne są za starzenie mimiczne
 • toksyny – odkładanie się w organizmie szkodliwych związków chemicznych
 • osłabienie układu immunologicznego

CZYNNIKI ZEWNĄTRZPOCHODNE

 • nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV
 • klimat
 • stres
 • niehigieniczny tryb życia
 • niewłaściwa dieta
 • palenie papierosów
 • nieprawidłowa pielęgnacja skóry albo jej brak

Na czynniki starzenia wewnątrzpochodne nie mamy wpływu, ale czynniki zewnątrzpochodne możemy kontrolować i minimalizować, przez co opóźnimy starzenie się skóry, dlatego bardzo ważne jest, aby każda pamiętała o następujących czynnościach:

 • usuwanie pozostałości makijażu i zanieczyszczeń zewnętrznych (kurz, smog, itp.)
 • całoroczne chronienie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV
 • unikanie solarium
 • stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji ciała
 • korzystanie z zabiegów w gabinecie kosmetycznym
 • unikanie stresu
 • odpowiednia dieta
 • uprawianie sportu, który ma bardzo korzystny wpływ również na skórę
 • unikanie palenia oraz zadymionych pomieszczeń

Nasz wygląd to w znacznym stopniu odzwierciedlenie naszego stylu życia i sposobu pielęgnacji skóry. Każda z nas ma inny typ cery, inne uwarunkowania genetyczne jak i różny styl życia, dlatego wymaga też indywidualnie dobranych, odpowiednich zabiegów na twarz i ciało. Pielęgnacja powinna zacząć się już w młodym wieku, kiedy skóra nie jest jeszcze pokryta zmarszczkami. Takie postępowanie ma działanie profilaktyczne, dzięki czemu będziemy starzeć się wolniej. Kiedy osiągniemy wiek 40 + nasza skóra potrzebuje jeszcze większej troski i pielęgnacji. Oprócz systematycznej, prawidłowej pielęgnacji ciała w domu, bardzo ważną rolę odgrywają regularne profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, co dodatkowo znacznie opóźnia powstanie zmian związanych ze starzeniem.

Najczęstsze objawy starzenia

Najczęstsze objawy starzenia się skóry jakie zachodzą u kobiety po czterdziestym roku życia to:

Zmarszczki, bruzdy i wiotkość skóry – Zmarszczki mimiczne stają się pogłębione, skóra wokół oczu staje się bardziej wiotka, widoczne są drobne zmarszczki, tak zwane „kurze łapki”, a pod oczami lubią tworzyć się tak zwane „worki”. Mocniej zaznaczają się fałdy nosowo – wargowe i bródkowo – wargowe, poprzeczne zmarszczki na czole jak i zmarszczki pionowe między brwiami. Wokół ust pojawiają się drobne zmarszczki. Zaczyna opadać dolna część twarzy i tworzą się tak zwane „chomiki”.

Suchość skóry – Obniża się ilość kwasu hialuronowego znajdującego się w skórze, spada również ilość gruczołów łojowych. Zdolność zatrzymywania wody zostaje zaburzona i skóra stopniowo zaczyna stawać się coraz bardziej sucha.

Szorstkość skóry i utrata blasku  – spowolniony proces oddzielania zrogowaciałych, martwych komórek naskórka powoduje, że skóra staje się szara i pozbawiona blasku.

Mniejsza elastyczność skóry – Komórki skóry właściwej – fibroblasty stają się mniej aktywne, przez co upośledzone zostaje wytwarzanie kolagenu.

Przebarwienia – Zmniejsza się również ilość komórek – melanocytów, które produkują barwnik skóry – melaninę. Układ tych komórek staje się nieregularny, co powoduje, że na skórze powstają nieestetyczne przebarwienia.

Kruchość naczyń– ponieważ krążenie w naczyniach włosowatych ulega spowolnieniu.

Blady kolor skóry – W skórze właściwej grubość ścian naczyń zostaje zróżnicowana, część z nich jest ścieniona, a inna część zgrubiała. Zmniejsza się przez to ukrwienie skóry, termoregulacja zostaje upośledzona, a odcień skóry zmienia się na bledszy.

A niekiedy nawet… trądzik – który w tym wieku najczęściej powodują zaburzenia hormonalne. Kiedy w naszym organizmie występuje zbyt dużo androgenów, to wówczas zaburzona zostaje praca gruczołów łojowych i powstaje łojotok, a w konsekwencji zmiany trądzikowe. Na wpływ trądziku u dorosłych ma również hormon stresu czyli kortyzol, który syntetyzowany jest w większej ilości kiedy się nadmiernie stresujemy. Dieta jest kolejnym czynnikiem, który może wpływać na pojawienie się zmian trądzikowych w tym wieku.

Dla kobiet, które ukończyły czterdziesty rok życia bardzo ważne jest regularne i dokładne oczyszczanie skóry. Mamy na myśli zarówno pielęgnację domową jak i zabiegi w gabinecie kosmetycznym. W Krakowie ze względu na spore zanieczyszczenie, zaleca się stosowanie produktów, które nie będą naruszać naturalnej bariery hydrolipidowej, może to być łagodne mleczko, żel, olejek bądź pianka, tak by dodatkowo nie podrażniać skóry.

Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest tonizacja, czyli codzienne stosowanie toniku w celu wyrównania naturalnego pH skóry.

Niezależnie od rodzaju skóry koniecznym zabiegiem na twarz jest peeling. Skóra potrzebuje systematycznego złuszczania, możemy go wykonać w sposób mechaniczny (kawitacja, oksybrazja czy mikrodermabrazja) lub chemiczny – kuracje kwasowe (umożliwiają głębszą penetrację substancji aktywnych zawartych w kosmetykach oraz zapewniają odzyskanie blasku skóry). Skórom dojrzałym zdecydowanie bardziej polecamy peelingi chemiczne, takie które poza działaniem oczyszczającym posiadają właściwości odmładzające. W naszym salonie w Krakowie, peeling migdałowy, glikolowy lub inne mieszkanki kwasów odświeżą i oczyszczą każdą cerę.

Peelingi

Innowacyjny odmładzający peeling PQage

Odżywianie i regeneracja to następny bardzo ważny proces, który polega na dostarczaniu skórze odpowiedniej ilości witamin, fitoestrogenów, peptydów oraz kuracje retinolem (stymulują produkcję kolagenu i elastyny przez co skóra się regeneruje, a zmarszczki spłycają). Równie istotna jest  stymulacja, czyli pobudzenie uśpionych komórek skóry – fibroblastów do pracy, przez stosowanie preparatów i zabiegów na zasadzie kuracji szokowej. Należy też pamiętać o ochronie UV – stosowania kremów z filtrem SPF 15 – SPF 50 – w zależności od karnacji i pory roku (ochrona przed nowotworami skóry i przebarwieniami).

Na rynku istnieje olbrzymia ilość zabiegów kosmetycznych, które pielęgnują skórę skutecznie ją ujędrniając i nawilżając. W Farmie Urody mamy bogaty wybór zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą nam zachować na dłużej młodą i zdrową skórę. Oferujemy zarówno zabiegi pielęgnacyjne dla zwolenniczek metod naturalnych jak i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Podstawowym i absolutnie koniecznym zabiegiem dla kobiet 40 + jest masaż twarzy. Masaże przeznaczone są dla osób w każdym wieku, jednak ze względu na ich efekt ujędrniający i stymulujący skórę, szczególnie zaleca się je dla skór po 40 roku życia jako profilaktykę przeciwstarzeniową i jako kurację ujędrniającą.

Zadaniem masażu twarzy jest zniwelowanie napięć mięśni mimicznych twarzy oraz stymulacja ich do pracy (do prawidłowego kurczenia się i rozkurczania). Regularnie wykonywany masaż twarzy spowalnia proces tworzenia się różnych obwisłości twarzy, jak fałdy i bruzdy w okolicach kącików ust i nosa. Masaż również zniweluje zastój limfy, który zwykle odpowiada za obrzęki lub worki pod oczami.

W ostatnim czasie ogromnym powodzeniem cieszy się masaż Kobido. W Krakowie mało jeszcze popularny i wykonywany przez niewielu specjalistów. Większość metod masażu twarzy działa na jej powierzchni. Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To godzinna sesja masażu, pozwalająca uzyskać efekt regeneracji, liftingu, relaksacji i odprężenia. Masaż ten wykonany już jednorazowo odmładza twarz poprzez rozluźnienie mięśni, co wpływa na spłycenie zmarszczek, a wykonywany regularnie ma działanie profilaktyczne w terapii starzenia. Można uzyskać efekt wyrównania dysharmonii niektórych części twarzy, co przyczynia się do pozytywnych zmian w jej rysach, a twarz wydaje się być bardziej odprężona i wypoczęta. Dodatkowo, można uzyskać efekt poprawy owalu twarzy i kolorytu, ujędrnienia, oczyszczenia i blasku, czego przy zabiegach typu wypełniacze lub Botox nie uzyskamy.

Rezultaty po Kobido to lifting twarzy (łagodzi bruzdy i fałdy na skórze, niweluje tzw. chomiki, a przede wszystkim opóźnia ich powstanie), wygładza zmarszczki,  pobudza metabolizm komórkowy skóry , powodując szybszą jej odnowę – usuwa toksyny zapobiegając starzeniu się tkanek, zapewnia świetlistość i bardziej jednolity koloryt skóry – redukuje worki i obrzęki pod oczami, idealny dla osób z „ciężkimi oczami” spędzającymi wiele godzin przed komputerem ponieważ dodatkowo relaksuje mięśnie okolic oczu. Dodatkowo łagodzi migreny i bóle głowy, zmniejsza efekt bruksizmu, zmniejsza skutki napięć w obszarze szczękowo-twarzowym, reguluje bilans energetyczny całego ciała, łagodzi stres i objawy depresji.

UWAGA: Zabieg ten zalecany jest również do skór naczyniowych. Tylko skóra mocno naczyniowa jest przeciwskazaniem.

 Kolejnym orientalnym odmładzającym masażem, jest masaż  Kyukaku, czyli masaż twarzy bańkami. Masaż ten ma wiele korzystnych zalet dla skóry, między innymi oczyszczenie i poprawę jej kondycji , lifting i regenerację, a twarz sprawia wrażenie bardziej uniesionej. Ponadto masaż twarzy bańkami jest bardzo skuteczny w terapii limfatycznych obrzęków twarzy. Stosując masaż bańkami Kyukaku, można osiągnąć następujące efekty: oczyścić twarz (oczyszczenie skóry bez peelingu chemicznego czy mechanicznego), spłycić zmarszczki, unieść policzki, wyostrzyć i wyrzeźbić rysy twarzy,  poprawić napięcie i elastyczność skóry , odżywić usta i wzmocnić naczynia krwionośne, zabieg ten zalecany jest również do skór naczyniowych.

Masaż bańkami

Skórom wymagającym szybkiej regeneracji i mocnego odżywienia szczególnie polecamy zabiegi mezoterapii igłowej i mikroigłowej. W Krakowie mezoterapia igłowa to już dość popularna i lubiana technika odmładzania skóry. Polega na wstrzykiwaniu śródskórnie lub podskórnie, bardzo małych dawek substancji aktywnych zawartych w specjalnych ampułkach przeznaczonych do mezoterapii igłowej . W wyniku takiego zabiegu dochodzi do powstania mikropęcherzyków (depozytów), z których stopniowo uwalniane są substancje aktywne do skóry. Nakłucia na skórze wykonuje się za pomocą strzykawki i igły. Skóra wcześniej jest znieczulona.

Zabieg mezoterapii igłowej

Zabieg ten jest polecany szczególnie dla osób, które mają problemy z suchością skóry, drobnymi zmarszczkami oraz wiotkością. W zależności od użytego koktajlu możemy również przywrócić skórze blask i zdrowy wygląd, zredukować przebarwienia oraz cienie pod oczami. Produkty na których pracujemy są bogate w kompleks peptydów (5 peptydów biomimetycznych), kwas hialuronowy (1%), 13 witamin, 24 aminokwasów i 5 minerałów oraz czynniki wzrostu. Są to produkty wykorzystujące najbardziej zaawansowaną biotechnologię.

Przeznaczone są do rewitalizacji twarzy, szyi i dekoltu. Przykładem może być jeden z koktajli stosowanych w naszym gabinecie tj. Cytocare 532 5ml to produkt dający efekt szybkiego odmłodzenia i wygładzenia skóry. Skuteczność tkwi w bogatej kompozycji składników aktywnych, których jest aż 55, a między innymi: kwas hialuronowy, witaminy, nieorganiczne sole i aminokwasy. Koktajl pochodzi z francuskiego laboratorium RevitaCare®. Przywraca skórze blask, spłyca nawet głębsze zmarszczki, głęboko nawadnia oraz zapobiega pojawieniu się nowych zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa zwana dermapenem to metoda polegająca na kontrolowanym uszkadzaniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie za pomocą cieniutkich igiełek, które nie służą do podawania żadnych preparatów, a tylko gęsto nakłuwają skórę. Intensywne mikronakłuwanie powoduje odbudowę i tworzenie się w skórze nowych włókien kolagenowych. Podczas jednego zabiegu Dermapen powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć, które wykonane odpowiednio głęboko i gęsto, stymulują naturalne reakcje samoodnowy skóry. Dokładniej mówiąc krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a znajdujące się w krwi czynniki wzrostu ulegają aktywacji i stymulują obecne w skórze komórki macierzyste i fibroblasty pobudzając tworzenie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Dodatkowo samo mechaniczne naruszenie struktury skóry prowadzi do podrażnienia jej komórek dzięki czemu zwiększają one swoją aktywność. Delikatne mikrokrwawienie pojawiające się podczas wykonywania tego zabiegu ustaje bardzo szybko, a mikroranki goją się w ekspresowym tempie. Skóra regeneruje się i przebudowuje tworząc z czasem nowy kolagen, a proces ten może trwać nawet do kilku tygodni. Zabieg Dermapen wykonany odpowiednio intensywnie pozwala na skuteczną walkę z problemami starzenia się skóry takimi jak utrata napięcia i elastyczności, drobnymi zmarszczkami, zmianami potrądzikowymi jak np. blizny.

Efekty dermapenu to zagęszczenie skóry, wzrost elastyczności i sprężystości na skutek naturalnej stymulacji produkcji kolagenu (dzięki czemu możemy zapobiec i zminimalizować występowanie opadających policzków tzw. chomików czy opadaniu powiek). Dzięki mikroigiełkom następuje spłycenie zmarszczek, naturalna stymulacja produkcji kolagenu, zwężenie porów w skórze oraz znaczące zmniejszenie blizn , np. potrądzikowych.

Mocniejszą formą mikronakłuwania skóry, która jest polecana osobom po czterdziestym roku życia jest radiofrekwencja mikroigłowa. W Krakowie bardzo ceniona za efekty nawet przez bardzo wymagających klientów. Jest to szczególny zabieg, który łączy elementy mezoterapii mikroigłowej i działanie fali radiowej. Jest on polecany szczególnie osobom, którym poza zmarszczkami dokucza również utrata elastyczności i napięcia skóry. Polega na gęstym mikronakłuciu skóry z jednoczesnym podgrzaniem tkanek, co powoduje zmiany w jej strukturze, w wyniku czego następuje jej przebudowa. Włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

Zabieg ten występuje również pod nazwą Termoflifting lub lifting 3D. W Krakowie obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów średnioinwazyjnych, których celem jest odmłodzenie oraz poprawa struktury skóry. Doskonale też sprawdza się do redukcji blizn i rozstępów.

Pamiętamy też o grupie klientów, którzy nie są sympatykami metod inwazyjnych ze świata kosmetologii. Polecamy takim osobom zabiegi kosmetyczne, które mają zarówno działanie odmładzające jak i odprężające.

Taką grupą będą rytuały firmy Thalgo. Do najbardziej efektywnych zabiegów pielęgnacyjnych należy Exeptional Marine Redensifying ritual czyli intensywny ujędrniająco – przeciwstarzeniowy rytuał dla pań, które uwielbiają być masowane, a jednocześnie chcą połączyć przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i nawilżające efekty zabiegu kosmetycznego. Zabieg zaczyna się masażem, przy którym klientka słyszy szum fal i czuje morską bryzę. Kolejnym krokiem jest demakijaż i peeling twarzy. Następnie przechodzimy do masażu Thalgolift (masaż opracowany przez chirurga plastyka na mięśniach twarzy), który wykonywany jest na luksusowym serum bogatym w substancje aktywne (między innymi: algę Chondrus Crispus, lukrecję, krwawnik pospolity, masło Shea, kwas hialuronowy, wit. E). Na tak przygotowaną skórę nakłada się maskę celulozową w płatkach. Maska jest bogata w kompleks przeciwstarzeniowy Age Reverse®, w którego skład wchodzi ekstrakt z figi egipskiej i naturalnych hormonów z alg oraz kwas hialuronowy. W czasie, kiedy maska ujędrnia i nawilża twarz, masowany jest dekolt, ręce i dłonie oraz kark. Na końcu zabiegu nakładany jest bogaty w liczne substancje aktywne krem na skórę twarzy i krem pod oczy.

Kolejnym zabiegiem firmy Thalgo jest  Silicum Marine treatment. Luksusowy, liftingująco – odmładzający zabieg. Wysokoskoncentrowane składniki aktywne jak kwas hialuronowy, kolagen, krzem morski, czerwone algi Meristotheca Dakarensis i Jania Rubens oraz nowatorski masaż Derma-Stim Massage zapewniają natychmiastowy efekt liftingu. Zabieg zaczyna się masażem, przy którym klientka słyszy szum fal i czuje morską bryzę. Kolejnym krokiem jest demakijaż i peeling twarzy. W trakcie zabiegu aplikowane są dwie maski – kolagenowa z kwasem hialuronowym oraz modelująca CryoModelling Mask. Zabieg modeluje owal twarzy, uelastycznia i napina skórę, spłyca zmarszczki i drobne linie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Alternatywą dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych może być również propozycja firmy Peel Mission. Zabieg retinolem, Reti Peel to peeling chemiczny, który kompleksowo odnawia skórę. Jest to zabieg pielęgnacyjny, który wykorzystuje podwójny kompleks o łącznym stężeniu 10%, bazujący na czystym retinolu i jego pochodnej, a dodatkowo wzmocniony jest składnikami intensyfikującymi odnowę skóry. W zabiegu oprócz retinolu wykorzystywane są również kwasy chemiczne, dobierane w zależności od potrzeb skóry. Po zabiegu skóra nie jest silnie podrażniona i nie wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. Klient po zabiegu otrzymuje bazujący na retinolu specjalistyczny krem do pielęgnacji w domu o stężeniu 2,5%. Efektem zabiegu jest napięcie, poprawa jędrności i gęstości skóry. Retinol likwiduje drobne zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i hormonalne,wygładza skórę, przywraca blask, a także reguluje pracę gruczołów łojowych , dzięki czemu zabieg ten również powoduje oczyszczenie skóry twarzy.

Pielęgnacja dla kobiet po 40 roku życia, którą możemy polecić też z czystym sumieniem to DepiGen Peel Mission. To zabieg kosmetyczny, którego celem jest redukcja przebarwień, odświeżenie kolorytu i odnowa komórkowa. Skóra dojrzała już bardzo często nosi skutki nadmiernej ekspozycji na słońce w minionych latach, jednak kompozycja składników tej procedury pozwoli nam przywrócić jej młodzeńczy blask.

Szorstka, sucha i matowa skóra ? Na taki problem naszą odpowiedzią jest infuzja tlenowa firmy M’ondunique. Zabieg o działaniu liftingującym i przeciwzmarszczkowym. Dzięki zabiegowi uzyskamy wygładzenie i odmłodzenie skóry, wypełnienie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, lifting okolic oczu, uwydatnienie ust, złagodzenie zmian trądzikowych (bakterie beztlenowe), pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu. Zabieg rozwiązujący praktycznie każdy problem skóry. Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim niedotlenienie i suchość skóry,  widoczne zmarszczki, brak jędrności, przebarwienia i fotostarzenie.  Świetna opcja dla skór wrażliwych i delikatnych, które bardzo często muszą rezygnować z efektownych zabiegów ze względu na ryzyko podrażnienia.

Zabieg zaczyna się demakijażem skóry twarzy i tonizacją. Kolejno wykonywany jest peeling, w zależności od potrzeb danej osoby, może to być np. mikrodermabrazja, kawitacja, peeling gommage lub delikatny peeling chemiczny. Kolejnym krokiem zabiegu jest rozpylenie na skórę twarzy, szyi i dekoltu specjalnie dobranego koncentratu firmy M’ONDUNIQ np: Hyaluron’Duo lub Dragon’ecl Smocza Krew. Koncentrat aplikowany jest za pomocą głowicy rozpylającej OxyAir’Injection, dzięki której zostaje wtłaczany w głąb skóry poprzez autorski masaż dotleniający. Następnie nakładana jest maska w kremie lub biocelulozowa maska w płacie na bazie komórek macierzystych, na której wykonywany jest dotleniający masaż twarzy za pomocą specjalnej głowicy. Zabieg zakańcza nałożenie kremu pod oczy i na twarz. Więcej wiadomości na temat Infuzji tlenowej na naszym blogu https://www.farmaurody.com.pl/infuzja-tlenowa-terapia-czystym-tlenem/

Zabieg influzji tlenowej

Zabiel likwidujący i zabezpieczający przed przebarwieniami DNA recovery peel firmy Mediderma. Zabieg kosmetyczny wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nanotechnologii. Działa już na poziomie DNA. Substancje aktywne zamknięto w liposomach czyli w lipidowych „pęcherzykach”, które transportują substancje głęboko do wnętrza skóry. Dzięki takim właściwościom peeling DNA recovery nie jest uzależniony od działania pH w odróżnieniu od klasycznych peelingów chemicznych. Jedną z głównych zalet tego zabiegu kosmetycznego jest likwidacja efektów szkodliwego działania promieni słonecznych oraz zabezpieczenie przed powstaniem nowych fotouszkodzeń. Dodatkowo zabieg pielęgnacyjny Dna Recovery Peel jest doskonały dla skór tłustych z tendencją do trądziku.

Oprócz tego zabieg ma właściwości naprawcze DNA skóry, przeciwzmarszczkowe, antyoksydacyjne (czyli wzmacnia skórę przed działaniem wolnych rodników). Dodatkowo przywraca jednolity kolor, ujędrnia i uelastycznia skórę. Dla osób, które chcą uzyskać natychmiastowy efek odmłodzenia polecamy zabiegi medycyny estetycznej. W Krakowie część osób żyje w dużym tempie, dlatego większość z nich oczekuje szybkiego efektu, z pominęciem serii zabiegów. Obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem dla Pań powyżej 40 roku życia to ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. To zabieg medycyny estetycznej, który nazywany też bywa wampirzym liftingiem. Przed podaniem osocza lekarz medycyny estetycznej pobiera od klientki krew, którą następnie umieszcza w specjalnej wirówce w celu odseparowania płytek krwi od osocza. To osocze kolejno łączy się z czynnikiem aktywującym, które stymulują procesy wzrostowe komórek.

Takim naturalnym, antyalergicznym koktajlem ostrzykuje się powierzchnię skóry twarzy, szyi, dekoltu lub skóry głowy. Efektem wampirzego liftingu jest pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. To z kolei spowoduje większe nawilżenie i odżywienie oraz poprawę elastyczności i gęstości skóry.

Lekarz medycyny estetycznej wykonuje ostrzykiwanie botoxem

Dla Pań, których problemem są zmarszczki mimiczne, lekarz medycyny estetycznej zaproponuje ostrzykiwanie botoksem. Ten zabieg medycyny estetycznej jest bardzo szybki i praktycznie niebolesny. Pierwsze efekty można zobaczyć po upływie ok. 5 dnia po podaniu botoxu.

Oferta zabiegów ze świata kosmetologii oraz medycyny estetycznej jest bardzo szeroka i łatwo się w nim pogubić. Jeśli czujesz, że Twoja skóra potrzebuje pomocy i chciałabyś rozpocząć profesjonalną pielęgnację w gabinecie kosmetycznym zapraszamy do bezpłatnej konsultacji.

Dziękujemy