RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Radiofrekwencja mikroigłowa ciała

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo podkątem liftingu 3D, odmładzania skóry i przede wszystkim redukcji rozstępów i blizn.

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo: dla kogo?

Niezwykle skuteczna i zaawansowana metoda odmładzania skóry, redukcji blizn i rozstępów dostępna obecnie w medycynie estetycznej. Radiofrekwencja mikrogiłowa Ellisys Duo to bezinwazyjny rodzaj liftingu 3D o udowodnionym działaniu odmładzającym i napinającym skórę. Łączy w sobie działanie dwóch zabiegów – radiofrekwencji i mikronakłuwania. Redukcja rozstępów często wiąże się ze żmudnym procesem obejmującym dietę oraz ćwiczenia, jednak dzięki radiofrekwencji mikroigłowej, już kilka zabiegów pozwala uzyskać znaczną poprawę jakości skóry. Podobnie w przypadku redukcji blizn – dzięki precyzyjnej regulacji głębokości fal podczas zabiegu, w krótkim czasie istnieje możliwość uzyskania znacznego wygładzenia skóry i wyrównania jej struktury.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Ellisys Duo to kompleksowe działanie w kierunku odmładzania skóry – system punktowego podgrzania skóry powoduje zmiany w jej strukturze, skutkujące jej przebudową. ​ Włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

Efekty i skuteczność – radiofrekwencja mikroigłowa a usuwanie rozstępów i blizn

Dzięki radiofrekwencjimikroigłowej można precyzyjnie dotrzeć obszaru dotkniętego zmianami w postaci rozstępów lub blizn na pożądaną głębokość. Po nakłuciu skóry przez igły emitowana jest wiązka fal radiowych, która powoduje ogrzanie tkanki na całej długości mikroigieł. Podgrzanie skóry silnie stymuluje fibroblasty – komórki znajdujące się w skórze właściwej – do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Włókna kolagenowe skracają się i zagęszczają a rozstępy zaczynają się zapełniać i w rezultacie znikają. Efekty terapii widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu, natomiast aby całkowicie je zniwelować zalecana jest seria kilku zabiegów.

Bezoperacyjny lifting twarzy z pomocą radiofrekwencji mikroigłowej

Dzięki zaawansowanej technologicznie metodzie, jaką jest radiofrekwencja, efekty zabiegu zbliżone są do klasycznego, choć dużo bardziej inwazyjnego liftingu. Poprzez podgrzanie i zagęszczenie się włókien kolagenowych, a także pobudzenie krążenia i metabolizmu w skórze, możliwe jest wszechstronne odżywienie tkanek oraz ich mobilizacja. Powoduje to naturalnie występujący lifting, stymulowany wyłącznie dzięki falom radiowym. Bezbolesny lifting charakteryzuje się bezpieczeństwem zabiegu, wysoką skutecznością oraz długotrwałym efektem wynikającym z naturalnej stymulacji własnych tkanek.

Redukcja blizn – radiofrekwencja mikroigłowa w walce ze śladami

Niezależnie od źródła posiadanych blizn, radiofrekwencja jest metodą wysoce skuteczną i bezpieczną w ich usuwaniu. W procesie pobudzenia do pracy fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę m.in. kolagenu, uzyskujemy regenerację naskórka do warstwy zdrowej i gładkiej skóry. Powierzchnia blizny spłyca się, zmienia się także jej odcień. Zmiany znikają stopniowo, ustępując miejsca zdrowej i gładkiej skórze o wyrównanym kolorycie. Radiofrekwencja wpływa korzystnie także na ukrwienie i sprężystość skóry, dzięki czemu zregenerowany obszar wygląda naturalnie.