INFUZJA TLENOWA

Infuzja tlenowa

Natychmiastowo upiększający i kondycjonujący zabieg kosmetyczny wykonywany przy pomocy czystego, sprężonego tlenu to jedno z najnowszych osiągnięć kosmetologii – to właśnie infuzja tlenowa M’onduniq. Kraków jest jednym z silniej predysponowanych miast, którego mieszkanki borykają się z zanieczyszczoną i niedotlenioną skórą, która wymaga rewitalizacji. Tlen wykorzystywany jest do wtłoczenia w głąb skóry substancji aktywnych, takich jak witaminy, retinol, kwas hialuronowy czy antyoksydanty.

W zależności od indywidualnych potrzeb skóry, przy pomocą precyzyjnego aplikatora bezpośrednio do skóry podawane są takie składniki aktywne jak smocza krew, jad węża, hi fusion czy vitamino CEA. Infuzja może być traktowana jako tzw. zabieg bankietowy, czyli wykonywany przed ważnymi uroczystościami w celu odświeżenia skóry. Może być również wykonywany regularnie w celu zapobiegania niedoskonałościom skóry lub jako element kuracji po innych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak laseroterapia

Efekty infuzji to w zależności od doboru substancji aktywnych efektem lifting skóry, rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie zmarszczek mimicznych czy łagodzenie podrażnień. Rezultaty są widoczne po pierwszym zabiegu i mogą utrzymywać się około miesiąca.

Infuzja tlenowa – skuteczność zabiegu

To właśnie sposób podania skórze preparatu odżywczego, za pomocą infuzji tlenowej, w dużej mierze decyduje o skuteczności zabiegu. Infuzja tlenowa na twarz to skoncentrowana dawka odżywienia, działająca w głębokich warstwach skóry. Duże dawki „dodatkowego” tlenu usprawniają odbudowę komórek, gojenie się ran, poprawiają krążenie, zmniejszają obrzęki i działają bakteriobójczo. Jest to więc również dobra terapia dla skóry – dlatego opatentowano zabieg infuzji tlenowej lub pod inną nazwą – bioinfuzji tlenowej, który działa bardzo podobnie to komory hiperbarycznej. Jego działanie skupia się jednak wyłącznie na komórkach skóry twarzy, a nie jak w przypadku komory hiperbarycznej – na całym ciele.

Dla kogo jest infuzja tlenowa?

Co istotne, infuzja tlenowa odpowiednia jest zwłaszcza dla posiadaczek skóry wrażliwej, ale świetne rezultaty zapewnia tak naprawdę każdemu. Infuzja tlenowa jest wskazana dla wszystkich osób, które chcą poprawić ogólną kondycję skóry. Odnotowuje się również jej dobre działanie w niektórych stanach chorobowych cery – tlen wspomaga gojenie się zmian różnego pochodzenia. Infuzja tlenowa na twarz jest zalecana osobom cierpiącym na trądzik różowaty – wspomaga gojenie zmian i odnowę komórek, zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych. Wykonana w odstępach seria zabiegów skutecznie reguluje wydzielanie sebum, co jako działanie profilaktyczne, często zapobiega pogarszaniu się stanu cery i utrzymuje ją w ryzach, nie dopuszczając do powstawania niedoskonałości i nadmiernego błyszczenia.

Poza tym, zabieg nadaje się dla osób ze zmęczoną i szarą skórą, czyli zwłaszcza sezonowo, mimo braku problemów ze skórą, dla mieszkańców dużych miast – zwłaszcza po zimie, co wynika z niedoboru słońca i witamin. Chwalą go sobie panie, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Już po pierwszym zabiegu widoczne jest spłycenie zmarszczek. Ze względu na ujędrniające właściwości infuzja tlenowa jest polecana osobom dojrzałym przy skórze wiotczejącej. Wskazaniem do infuzji tlenowej mogą być także uporczywe plamy pigmentacyjne – po serii zabiegów zauważalne jest rozjaśnienie plamek i przebarwień, co można z powodzeniem stosować także w terapii łączonej z innymi zabiegami, uzyskując działanie kompleksowe.