PIELĘGNACJA TWARZY

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Pielęgnacja skóry twarzy zaczyna się przede wszystkim w domowym zaciszu – od właściwego nawodnienia organizmu oraz diety, liczy się także codzienna pielęgnacja twarzy. To wszystko  w dużej mierze decyduje o tym, czy nasza skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie, czy też szybko utraci wiele ze swojej naturalnej elastyczności i blasku. Jeśli jednak mimo wysiłków skórze doskwiera utrata jędrności, niezdrowy odcień, przebarwienia, pajączki, lub jakiekolwiek inne oznaki upływu czasu lub skutki promieniowania UV czy podrażnień – warto zwrócić się o pomoc do gabinetu kosmetycznego, gdzie w profesjonalny sposób, odpowiednio wykwalifikowana osoba zatroszczy się o zdrowie i urodę cery.

Kategorie zabiegów na twarz

Jedną z podstawowych kategorii zabiegów, którym możemy poddać się w gabinecie kosmetycznym, są zabiegi z zakresu pielęgnacji twarzy. Obejmują one bardzo szeroki wachlarz możliwości, aby w profesjonalny i skuteczny sposób zadbać o kondycję skóry, oraz jej w efekcie – jej wygląd. Zabiegi na twarz wykonywane w gabinecie łączą przyjemne z pożytecznym – relaks, często wynikający z masażu podczas aplikacji preparatów, skutkuje efektami które trudno uzyskać samodzielnie. Właściwie zastosowane kosmetyki do pielęgnacji twarzy oraz preparaty profesjonalne pozwalają na spektakularne efekty w zakresie ujędrniania, rozjaśniania czy wygładzenia skóry.  Zabiegi pielęgnacyjne na twarz można z grubsza podzielić na te dedykowane skórze problemowej, takie jak oczyszczanie i złuszczanie, peelingi chemiczne czy dermapen, odmładzające – mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, infuzja tlenowa czy focus RF, oraz pielęgnacyjne – jak gama zabiegów Thalgo.

Skuteczność zabiegów w naszym gabinecie

Zabiegi na twarz wykonywane w gabinecie charakteryzuje wysoka skuteczność. Dzięki nowoczesnym sprzętom i możliwości mechanicznego dotarcia do głębszych warstw skóry i wtłaczania składników odżywczych, możliwe jest zagęszczenie i odbudowa skóry na poziomie niedostępnym dla domowej pielęgnacji kosmetykami. Zwłaszcza panie o wrażliwej skórze – naczyniowej, alergicznej, lub delikatnej – powinny zwrócić się o pomoc w dbaniu o skórę właśnie w ręce specjalistów. Nieumiejętne stosowanie kosmetyków do pielęgnacji twarzy może zaowocować pogłębieniem się problemów skórnych, podrażnieniem skóry i w efekcie – uzyskaniem gorszego stanu cery niż ten wyjściowy.

Doświadczony kosmetolog umiejętnie dobiera rodzaj zabiegu, jego moc i częstotliwość, aby uzyskać optymalne efekty. Zabiegi na twarz wykonywane w gabinecie cechuje wysokie bezpieczeństwo – dzięki certyfikowanym kosmetykom, sprzętowi wysokiej jakości oraz doświadczeniu osoby wykonującej zabieg. Zaletą spotkania ze specjalistą w gabinecie, jest także możliwość konsultacji i doboru pielęgnacji pozabiegowej. Dzięki dogłębnej analizie skóry i poznaniu jej reakcji na zabieg, ma on możliwość doboru i zalecenia optymalnych kosmetyków do stosowania na co dzień, aby utrzymać i wzmocnić efekt uzyskany podczas zabiegu. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy, o ile właściwie skomponowana, potrafi być bardzo efektywna i aktywnie wspierać rezultaty zabiegu.