Endermologia LPG


Cellu M6® Integral to najnowszej generacji aparat LPG®, który stanowi połączenie mocy i

nowoczesnej techniki, umożliwiając tym samym osiągnięcie niedostępnych wcześniej efektów zabiegów endermologii.

LPG Cellu M6® Integral stosuje ekskluzywną technologię Enedermologie®, umożliwiającą wykonywanie w 100% naturalnych zabiegów stymulacji tkanki łącznej służących urodzie i zdrowiu.

Endermologia LPG umożliwia wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, pozbycie się tkanki tłuszczowej w strategicznych miejscach, wyeliminowanie uporczywego cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Endermologia Kraków

Zabieg sterowany jest komputerowo i polega na mechanicznej stymulacji tkanek specjalną głowicą wyposażoną w dwie masujące rolki, poruszające się wokół własnej osi oraz względem siebie. Jedna rolka zwija fałd skórno-mięśniowy, druga rozwija,co sprawia, że skóra zaczyna „falować”, a każdy fragment ciała objęty masażem jest opracowywany w wielu kierunkach. Częstotliwość ruchu klapek dobieramy w zależności od efektu, który chcemy osiągnąć oraz od indywidualnych potrzeb klienta.Podczas zabiegu, który jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny, dochodzi do pozbycia się toksyn, rozbicia tkanki tłuszczowej i wyraźnej poprawy stanu skóry. Już pierwszy zabieg intensywnie przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej, oczyszczając organizm z toksyn, poprawiając krążenie, a tym samym odżywienie i dotlenienie tkanek.Dzięki intensywności masażu dochodzi także do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych.

Urządzenie Cellu M6® reaktywuje komórki w naturalny sposób poprzez mechaniczną stymulację, dzięki czemu skóra ulega procesowi odmłodzenia od środka.

Badania kliniczne udowadniają, że dzięki endermologii LPG ilość kwasu hialuronowego w skórze wzrasta o 80%. Efektem serii zabiegów jest wyszczuplona sylwetka, poprawa jakości i gęstości skóry, widoczna redukcja cellulitu, a obwody strategicznych miejsc (ramiona, brzuch, uda, biodra, łydki) maleją.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest dokładna konsultacja, na podstawie której kosmetolog może precyzyjnie dobrać określone parametry oraz intensywność zabiegu. Po wywiadzie pacjent przebiera się w specjalny kostium, który dostaje na wyłączność. Umożliwia on poślizg masującej głowicy, a także chroni skórę przed uszkodzeniem.

Zalecane jest przeprowadzenie 10-20 zabiegów w serii - 2 razy w tygodniu. Po zakończeniu serii, warto wykonywać jeden zabieg podtrzymujący w miesiącu. Picie dużej ilości wody przyspiesza detoks i wydalanie tłuszczu z organizmu, a połączenie endermologii

ze zdrową dietą i ruchem fizycznym, daje świetne i długotrwałe efekty.

Efekty endermologii LPG

Zmniejszenie obwodów ramion, brzucha, ud, pośladków, łydek;

Utrata tkanki tłuszczowej w miejscach poddanych zabiegowi,

Pozbycie się uporczywego cellulitu,

Pozbycie się tzw. „boczków”,

Zmniejszenie widoczności rozstępów,

Wymodelowanie sylwetki,

Ujędrnienie i odmłodzenie skóry w miejscach poddanych zabiegowi

Przeciwskazania

Przeciwwskazania bezwzględne:

czynny nowotwór,

ciąża,

karmienie piersią,

zapalenie żył,

leczenie antykoagulantami (stosowanie leków przeciwzakrzepowych),

bielactwo (syndrom Koebnera),

infekcje wirusowe i bakteryjne

choroby krwi

Przeciwwskazania lokalne:

przepuklina brzuszna lub pachwinowa,

naczyniaki,

żylaki,

tłuszczaki,

uszkodzenia mechaniczne skóry,

lokalne stany zapalne i choroby skóry,

zabiegi chirurgiczne na żyłach (przebyte w ostatnich 2 miesiącach),

operacje plastyczne - liposukcja, lifting (przebyte w ostatnich 6 miesiącach),

Zabieg mogą wykonywać kobiety, które karmią piersią ale pierwsze karmienie po masażu może odbyć się dopiero po około 7 godzinach

Najczęściej zadawane pytania

Endermologia LPG - jak często?

2 razy w tygodniu

Kiedy widać pierwsze efekty?

Endermologia daje znaczące efekty już po pięciu-ośmiu zabiegach, kiedy zauważa się, że ciało zmienia kształt, staje się szczuplejsze, powierzchnia skóry

gładsza, bardziej jędrna i lepiej ukrwiona.

Natomiast zmniejszenie retencji wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego odczuwalne jest już po pierwszym zabiegu.

Ile zabiegów?

Zabieg wykonujemy w serii 10-20

Czy zabieg jest bezpieczny i higieniczny?

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż Endermologie wykonywany jest przez specjalny kostium, który chroni ciało i skórę przed urazem mechanicznym,

zapewnia optymalną moc zabiegu, daje możliwość wykonywania płynnych ruchów oraz pozwala zachować wysoki poziom higieny.

Jak długo trwa zabieg endermologii LPG?

Jeden zabieg trwa średnio około 35 minut, podczas których masowane jest całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dotkniętych konkretnym problemem.

Czy zabieg wpływa na rozciąganie skóry?

Poprawnie wykonany zabieg z prawidłowym doborem parametrów nie rozciąga skóry, lecz poprawia jej strukturę i ujędrnia.

W jakich okolicach można wykonać zabieg?

Ramiona

Brzuch

Uda i pośladki

Łydki

Zalecenia po zabiegu

Ograniczenie spożywania tłuszczy i węglowodanów prostych,

Spożywanie większej ilości błonnika,

Zwiększenie spożywania w ciągu dnia płynów (szczególnie wody), min. 2.5l,

Zwiększenie aktywności fizycznej,

Stosowanie po zabiegu kosmetyków ujędrniających, antycellulitowych i wyszczuplających,

Po zakończonej serii, zaleca się wykonywanie zabiegu podtrzymującego efekt raz w miesiącu.

Dla uzyskania spektakularnych efektów Enedermologie® warto połączyć ją z innymi metodami modelowania sylwetki. Najczęściej polecane to karboksyterapia lub fale radiowe (radio frequency) Focus RF.

Endermologia CELLU M6® INTEGRAL + karboksyterapia - Pogromca cellulitu (2 razy szybsze efekty)

Połączenie obu technik pozwala na maksymalną redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej,

szczególnie w miejscach opornych na redukcje tkanki tłuszczowej lub trudno dostępnych.

Zabieg karboksyterapii to kontrolowane podawanie dwutlenku węgla bezpośrednio do tkanek. Dwutlenek wprowadzany jest podskórnie lub śródskórnie z użyciem bardzo cienkiej igły. Dwutlenek węgla, który jest wprowadzany, zamienia się częściowo w kwas węglowy

rozpuszczający komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie powoduje wzmożony drenaż limfatyczny, poprawę metabolizmu i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Odnowione komórki skóry i lepsza stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

W pierwszej kolejności wykonuje się endermologię, masaż próżniowy skutecznie

przygotowuje tkankę na działanie dwutlenku węgla.

Dzięki połączniu Endermologii CELLU M6® INTEGRAL i karboksyterapii założony cel uzyskujemy dwa razy szybciej, a efekty utrzymują się znacznie dłużej.

Endermologia CELLU M6® INTEGRAL + Focus RF (fale radiowe) - Ujędrnienie i odmłodzenie skóry

Połączenie powyższych zabiegów doskonale sprawdzi się u osób, które poza nadmierną tkanką tłuszczową i cellulitem borykają się także z luźną skóra. Zabieg rozpoczyna się od endermologii, która bezpośrednio oddziałuje na tkankę tłuszczową, a zaraz po niej wykonuje się termolifting specjalną głowicą Focus RF. Urządzenie Focus RF wykorzystuje dobry wpływ fal radiowych na skórę i tkankę podskórną. Efektem zabiegu jest ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Termolifting umożliwia widoczną poprawę jędrności ramion, kolan,

pociążowego brzucha lub wewnętrznej strony ud.Podczas zabiegu wewnątrz tkanki uzyskiwana jest temperatura od 45 do 60 stopni Celsjusza i jest to najważniejszy

czynnik wpływający na skuteczność tej metody. Neokolagenizacja, czyli proces tworzenia nowych włókien kolagenowych możliwy jest dopiero w 45 stopniach Celsjusza. Wykorzystywany system Auto Focus 3D pozwala na precyzyjne dotarcie do warstw skóry i działanie dokładnie w tych miejscach, w których pojawił się problem. Zachodząca na początku denaturacja kolagenu to natychmiastowe obkurczanie się tkanki. Focus RF podgrzewa i delikatnie rozciąga włókna kolagenowe, które są natychmiastowo skracane. Odpowiedni ruch głowicy podnosi ku górze spiralki włókien kolagenowych. Powoduje to natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry. Następnie rozpoczyna się etap tworzenia się kolagenu, czyli białka, które napina tkankę skóry właściwej.