RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo podkątem liftingu 3D, odmładzania skóry i przede wszystkim służy redukcji rozstępów i blizn.

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo: dla kogo?

Niezwykle skuteczna i zaawansowana metoda odmładzania skóry, redukcji blizn i rozstępów dostępna obecnie w medycynie estetycznej. Radiofrekwencja mikrogiłowa Ellisys Duo to bezinwazyjny rodzaj liftingu 3D o udowodnionym działaniu odmładzającym i napinającym skórę. Łączy w sobie działanie dwóch zabiegów – radiofrekwencji i mikronakłuwania. Redukcja rozstępów często wiąże się ze żmudnym procesem obejmującym dietę oraz ćwiczenia, jednak dzięki radiofrekwencji mikroigłowej, już kilka zabiegów pozwala uzyskać znaczną poprawę jakości skóry. Podobnie w przypadku redukcji blizn – dzięki precyzyjnej regulacji głębokości fal podczas zabiegu, w krótkim czasie istnieje możliwość uzyskania znacznego wygładzenia skóry i wyrównania jej struktury.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Ellisys Duo to kompleksowe działanie w kierunku odmładzania skóry – system punktowego podgrzania skóry powoduje zmiany w jej strukturze, skutkujące jej przebudową. ​ Włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

Efekty i skuteczność – radiofrekwencja mikroigłowa a usuwanie rozstępów i blizn

Dzięki radiofrekwencjimikroigłowej można precyzyjnie dotrzeć obszaru dotkniętego zmianami w postaci rozstępów lub blizn na pożądaną głębokość. Po nakłuciu skóry przez igły emitowana jest wiązka fal radiowych, która powoduje ogrzanie tkanki na całej długości mikroigieł. Podgrzanie skóry silnie stymuluje fibroblasty – komórki znajdujące się w skórze właściwej – do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Włókna kolagenowe skracają się i zagęszczają a rozstępy zaczynają się zapełniać i w rezultacie znikają. Efekty terapii widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu, natomiast aby całkowicie je zniwelować zalecana jest seria kilku zabiegów.

Bezoperacyjny lifting twarzy z pomocą radiofrekwencji mikroigłowej

Dzięki zaawansowanej technologicznie metodzie, jaką jest radiofrekwencja, efekty zabiegu zbliżone są do klasycznego, choć dużo bardziej inwazyjnego liftingu. Poprzez podgrzanie i zagęszczenie się włókien kolagenowych, a także pobudzenie krążenia i metabolizmu w skórze, możliwe jest wszechstronne odżywienie tkanek oraz ich mobilizacja. Powoduje to naturalnie występujący lifting, stymulowany wyłącznie dzięki falom radiowym. Bezbolesny lifting charakteryzuje się bezpieczeństwem zabiegu, wysoką skutecznością oraz długotrwałym efektem wynikającym z naturalnej stymulacji własnych tkanek.

Redukcja blizn – radiofrekwencja mikroigłowa w walce ze śladami

Niezależnie od źródła posiadanych blizn, radiofrekwencja jest metodą wysoce skuteczną i bezpieczną w ich usuwaniu. W procesie pobudzenia do pracy fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za syntezę m.in. kolagenu, uzyskujemy regenerację naskórka do warstwy zdrowej i gładkiej skóry. Powierzchnia blizny spłyca się, zmienia się także jej odcień. Zmiany znikają stopniowo, ustępując miejsca zdrowej i gładkiej skórze o wyrównanym kolorycie. Radiofrekwencja wpływa korzystnie także na ukrwienie i sprężystość skóry, dzięki czemu zregenerowany obszar wygląda naturalnie.

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo to jeden z top zabiegów pod kątem liftingu 3D, odmładzania skóry i przede wszystkim redukcji rozstępów i blizn. Jego skuteczność dorównuje efektom, jakie zapewnia bardziej inwazyjny laser frakcyjny, przy jednoczesnym zachowaniu łagodności samego procesu zabiegowego. Radiofrekwencja mikroigłowa jest także wykonywana całorocznie, co pozwala na przeprowadzenie kuracji o dowolnej porze roku. Laserowe usuwanie blizn niesie za sobą konieczność przynajmniej częściowej niedyspozycji ze względu na widoczne ślady pozabiegowe, podczas gdy frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa jest niemniej skuteczną alternatywą dla tego zabiegu. Jest to również często uzupełnienie palety zabiegów laserowych, dodatkowo stymulujące kondycję i rekonstrukcję powierzchni skóry. Wielopłaszczyznowe, kompleksowe działanie zapewnia maksimum efektów i znacząco skraca czas konieczny do uzyskania optymalnego efektu finalnego.

Thermolifting

Radiofrekwencja mikroigłowa spotykana jest także pod nazwą thermolifting, co wiąże się z technologią opartą na ogrzewaniu tkanek poddanych zabiegowi. Popularność zabiegu wiąże się także z wszechstronnością efektów, które poza ujędrnieniem skóry, redukcją blizn czy rozstępów, obejmują także zniwelowanie widoczności porów – z czym borykają się posiadaczki różnych rodzajów cery w zróżnicowanym wieku. Mówiąc o wieku, warto wspomnieć o skuteczności w grupie wiekowej pomiędzy 30 a 60 rokiem życia, uzależnionej między innymi od intensywności przeprowadzanego zabiegu. W grupie wiekowej 45+ obserwuje się spektakularną poprawę rysów twarzy, spowodowane naprężeniem skóry na szyi oraz wzdłuż linii szczęki, wpływając na cały kontur twarzy. Skóra po zabiegu jest wyraźnie gładsza, napięta i pełna blasku.