FOCUS RF

Focus RF – lifting bez skalpela

Urządzenie Focus RF wykorzystuje dobry wpływ fal radiowych na skórę i tkankę podskórną. Jest więc doskonałe do bezinwazyjnego liftingu twarzy i wymodelowania sylwetki. Efektem zabiegu jest natychmiastowe ujędrnienie, podniesienie i zagęszczenie skóry. Skuteczność tych popularnych zabiegów wykonywanych przy użyciu aparatu Focus RF została potwierdzona nagrodą Qltowy zabieg przyznaną przez Magazyn Kosmetyki. Laureaci konkursu są wybierani przez jurorów, którymi są eksperci rynku kosmetycznego: doświadczeni lekarze dermatolodzy, dziennikarze i gwiazdy kochające zabiegi kosmetyczne.

Efekty zabiegów urządzeniem Focus RF są widoczne zarówno na twarzy, jak i na ciele. Owal twarzy i podbródka jest podniesiony jędrność skóry ulega poprawie, a zmarszczki zostają spłycone. Zmniejsza się liczba przebarwień i zmarszczek na szyi i dekolcie, a powieki zostają podniesione. Poprawiona zostaje jędrność skóry ciała, a luźna skóra na brzuchu i wewnętrznej stronie ud zostaje zredukowana. Ujędrnione zostają okolice ramion i kolan, skóra dłoni i stóp zostaje odmłodzona, a miejscowa tkanka tłuszczowa i cellulit zostają zredukowane.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża
  • rozrusznik serca
  • metalowe elementy w organizmie
  • nowotwory
  • złote nici
  • bakteryjne i wirusowe zmiany skórne

Podczas zabiegu wewnątrz tkanki uzyskiwana jest temperatura od 45 do 60 stopni Celsjusza i jest to najważniejsze czynnik wpływający na skuteczność metody. Neokolagenizacja, czyli proces tworzenia nowych włókien kolagenowych możliwy jest dopiero w 45 stopniach Celsjusza. Wykorzystywany system Auto Focus 3D pozwala na precyzyjne dotarcie do warstw skóry, w których pojawił się problem i działanie dokładnie w tym miejscu. Stosowanie głowicy chłodzącej (5 – 10 stopni Celsjusza) pozwala na pracę w wysokiej temperaturze bez ryzyka poparzenia tkanki.

Zachodząca na początku denaturacja kolagenu to natychmiastowe obkurczanie się tkanki. Focus RF podgrzewa i delikatnie rozciąga włókna kolagenowe, które są natychmiastowo skracane. Odpowiedni ruch głowicy podnosi ku górze spiralki włókien kolagenowych. Powoduje to natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry. Następnie rozpoczyna się etap tworzenia się kolagenu, czyli białka, które napina tkankę skóry właściwej i redukuje zmarszczki.

Liczba zabiegów: od 3 do 10, powtarzanych raz w tygodniu.