DEPILACJA NITKĄ

Nitkowanie brwi Kraków

Depilacja nitką zwana inaczej nitkowaniem lub threading, to metoda usuwania nadmiernego owłosienia, która początkowo była praktykowana w krajach wschodnich, a niedawno dołączyła do oferty salonów kosmetycznych w Europie Zachodniej i Ameryce. Mieszkańcy Turcji, Indii czy krajów arabskich często obdarzeni są obfitym owłosieniem, dlatego stosowane już od wieków, ich metody usuwania włosów należą do najskuteczniejszych. Czym jest i gdzie możesz wykonać niktowanie brwi? Kraków, to miasto, podobnie jak inne, w których nie jest łatwo wykonać taki zabieg, ponieważ nie jest popularny, zarówno w Polsce, jak i Europie, ale my specjalizujemy się w tej unikatowej technice, ponieważ jest ona bardziej precyzyjna i naturalna niż inne metody depilacji. Technika przewyższa inne metody, także dłużej utrzymującymi się efektami gładkiej skóry.

Na czym polega zabieg?

Jest to metoda usuwania zbędnych włosków głównie z okolic twarzy. Całkowicie naturalna, do której używana jest wyłącznie specjalnie spleciona nitka bawełniana. Nitkę chwyta się w odpowiedni sposób, następnie skręca i przesuwa po skórze. Włoski są wciągane w spirale nitki i wyrywane z cebulką. Jest to metoda szybka i bardzo precyzyjna. Nadaje się do usuwania mocniejszych, ciemnych włosów, jak również jasnego meszku.

Jakie okolice depiluje się najczęściej?

W Farmie Urody, w mieście Kraków depilacja nitką stosowana jest najczęściej do stylizacji brwi, usuwania tzw. wąsika oraz włosków z brody, szyi, baczków, a także delikatnego meszku z całej okolicy twarz.

Czym ta metoda jest bardziej skuteczna od depilacji pęsetą lub woskiem?

Zdecydowanie tak. Spirala nitki usuwa nawet najmniejsze i najcieńsze włoski. Podczas gdy pęseta często ucina włosy, a wosk je urywa, nitka wszystkie włoski wyrywa z cebulką, dzięki czemu efekt gładkiej skóry utrzymuje się najdłużej. Skuteczna depilacja w mieście Kraków, to według nas depilacja za pomocą nitki. Oprócz niezwykłej precyzji, warto zwrócić uwagę na minimalizowanie ryzyka podrażnień, szczególnie ważne w przypadku skóry atopowej i wrażliwej. Oprócz środka do dezynfekcji skóry nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów kosmetycznych.

Jak wygląda skóra po zabiegu ?

Bezpośrednio po zabiegu skóra niezależnie od okolicy jest lekko zaczerwieniona, a czas jej wyciszenia to od 20 – 60 minut. Efekt pięknych brwi i gładkiej skóry utrzymuje się kilka tygodni. Jeśli więc Twoim celem jest depilacja brwi, Kraków to miasto, gdzie odkryjesz stosowaną od wieków na świecie i wymagającą niezwykłej wprawy, ale przynoszącą długotrwałe efekty – technikę nitkowania. Brwi, wąsik, zbędne owłosienie w pozostałych obszarach ciała mogą zostać usunięte z mniejszym ryzykiem podrażnień i większą gwarancją całkowicie gładkiej skóry na dłuższy czas.