DERMAPEN

 Dermapen Kraków

Jeśli Twoim problemem jest nierówna faktura skóry, widoczne i wpływające na jej wygląd zanieczyszczenia, nieestetyczne, rozszerzone pory, zmarszczki lub blizny i rozstępy – dermapen to odpowiednia technologia do przeprowadzenia zabiegu. Metoda, według której działa dermapen zyskała już wiele zwolenniczek, regularnie decydujących się na skorzystanie z zabiegu z uwagi na jego wysoką skuteczność. Zabieg dermapen to także przystępna cena, w stosunku do poziomu efektywności. Kompleksowa przebudowa skóry wywołana zabiegami dermapen stanowi doskonały wstęp do zaawansowanej pielęgnacji i rewitalizacji skóry w każdym wieku.

Możliwe jest nie tylko wykonanie zabiegu dermapen w różnym wieku oraz na różne potrzeby skóry – dzięki dostosowaniu intensywności, można go zastosować na każdym obszarze skóry twarzy, włącznie z wrażliwą okolicą pod oczami. Inteligentna regulacja nacisku oraz głębokości wykonywania zabiegu czyni go dostosowanym do potrzeb i preferencji skóry. Tym samym, dermapen doskonale nadaje się jako precyzyjne narzędzie do zabiegu w delikatnej okolicy ust. Dla zmaksymalizowania efektów zabiegu dermapen, warto zdecydować się na terapię łączoną, uzupełniając nakłuwanie skóry zabiegiem z osoczem bogatopłytkowym oraz karboksyterapią lub radiofrekwencją mikroigłową.

Od kilku lat w mieście Kraków, dermapen zalicza się do najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Sympatię klientów Farmy Urody zyskał przede wszystkim za swoją wszechstronność. W połączeniu z innymi odpowiednimi technikami może stanowić rozwiązanie dla większości problemów skórnych twarzy, jak i okolic ciała. Zabieg jest szybki, a czas rekonwalescencji krótki.

Dermapen to zabieg, który polega na licznym, lecz drobnym nakłuwaniu skóry, w wyniku czego tworzą się mikrouszkodzenia. Technika ta pobudza procesy regeneracyjne skóry, poprzez aktywowanie naturalnych procesów naprawczych. Technologia urządzenia opiera się na zasadzie automatycznego i kontaktowego nakłuwania za pomocą pulsujących igiełek z dużą prędkością. W wyniku mikro urazów uwolnieniu ulega szereg cytokin oraz czynników wzrostu. Powstają nowe naczynia krwionośne, a także proces stymulacji i dzielenia komórek.

W naszym salonie, w Krakowie, dermapen jest bronią do walki z niedoskonałościami skóry. Sens zabiegu opiera się na dwóch mechanizmach. Pierwszy to wywołanie naturalnych procesów naprawczych, czego efektem jest głęboka przebudowa struktur skóry. Pobudza produkcje kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Efektywnie redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy oraz wzmacnia sprężystość i elastyczność skóry. Drugi otwiera drogę substancjom aktywnym. Pobudza naskórek, wielokrotnie zwiększając jego przepuszczalność, co potęguje wchłanianie składników czynnych w głąb skóry.

Odczucia około zabiegowe

Podczas zabiegu odczuwa się niewielką bolesność, z reguły najbardziej wrażliwą okolicą jest czoło. Dla osób, które chcą zminimalizować odczucia dyskomfortu podczas zabiegu, na około 30 minut przed zabiegiem nakładamy maść znieczulającą.

Bezpośrednio po mikronakłuwaniu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, natomiast zaraz po nim nakładana jest na około 10 minut zimna maska, która wycisza i koi skórę.

Zaczerwienie utrzymuje się ok kilku do kilkunastu godzin, w zależności od stopnia wrażliwości skóry. Po około 2-3 dnia pojawia się szorstkość, uczucie napięcia oraz bardzo drobne złuszczanie.

Zalecenia po zabiegowe

Podstawowym warunkiem pielęgnacji po zabiegu jest zabezpieczeniem skóry przed zanieczyszczeniem. Należy chronić ją przed drażniącymi czynnikami chemicznymi, fizycznymi oraz termicznymi. Do czasu zniknięcia nadwrażliwości należy unikać wysiłku fizycznego, basenu i sauny, w tym okresie bardzo ważne jest aby zachować najwyższy stopień higieny. Należy stosować odpowiednie produkty, które przyspiesza proces regeneracji naskórka, zminimalizują dyskomfort oraz zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Chcesz się dowiedzieć czy rozwiązaniem Twoich problemów skórnych może być dermapen? Kraków, ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, przyjdź do Farmy Urody lub zadzwoń i umów się z nami na bezpłatną konsultację.