DEPILACJA

Depilacja laserowa Light Sheer

Depilacja laserowa to najbardziej skuteczna, zaawansowana i długotrwała metoda usuwania zbędnego owłosienia ze wszystkich partii ciała. Technologia, która gwarantuje bezpieczeństwo i pełne spektrum efektów, to najbardziej innowacyjny laser Light Sheer. Kraków to miasto, w którym dzięki Farmie Urody można skorzystać z dobrodziejstw tego urządzenia, a co za tym idzie, już po serii 4 zabiegów zredukować nawet 80-90% włosów, zwłaszcza ciemnych i grubych. Dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia Chill Tip, zabieg jest komfortowy, a doznania bólowe zredukowane do minimum. Wytwarzając skoncentrowaną wiązkę światła, laser uszkadza cebulki włosków, zapobiegając ich ponownemu wyrastaniu. Ułamek sekundy, w którym pulsuje laser, jest wystarczający, aby uszkodzić wiele mieszków i zadziałać aktywnie na stosunkowo dużej powierzchni ciała. Jest to metoda, która pozwala w krótkim czasie pozbyć się włosków na nogach, pod pachami czy w okolicy bikini w sposób trwały, nie powodując przy tym podrażnień czy niedogodności typowych dla tradycyjnych metod depilacji.

Laser Light Sheer to najbardziej zaawansowana na świecie technologia w skutecznym i trwałym usuwaniu niechcianych włosów i nadmiernego owłosienia. Metoda ta może być stosowana na prawie każdej partii ciała.

Zalecenia przed depilacją laserową:

 • Skóra nie może być sucha ani podrażniona;
 • Należy wypić co najmniej 1,5 litra wody mineralnej;
 • Przez okres 4-9 tygodni włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne);
 • Włosy mogą być golone, przycinane i depilowane kremem;
 • Przed zabiegiem włosy należy zgolić w miejscu depilacji.

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Dzięki niej można się pozbyć włosków z wybranych okolic lub z powierzchni całego ciała na długie lata. Depilator laserowy wysyła wiązkę światła, która trwale niszczy cebulki włosowe. To idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z wrastającymi włoskami czy też cierpiących na zapalenie okołomieszkowe.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegu warto umówić się na wizytę u dermatologa lub skorzystać z porady kosmetologa, który pozwoli ocenić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do laseroterapii i pomoże odpowiednio przygotować się do laserowego usunięcia owłosienia. Oto wytyczne, których należy przestrzegać:

 • odstawić lekarstwa fotouczulające;
 • zrezygnować z niektórych ziół;
 • miesiąc przed depilacją nie stosować kremów i maści zawierających retinol, a także kosmetyków z kwasem oraz witaminami A i C na wybranych partiach ciała;
 • nie usuwać włosków przez cały miesiąc;
 • nie stosować kremów do depilacji i preparatów złuszczających;
 • nie korzystać z kąpieli słonecznych i solarium.

Laserowe usuwanie włosów trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Długość zabiegu jest uzależniona od obszaru poddanego działaniu lasera. U niektórych osób może się pojawić obrzęk lub zaczerwienienie. Dolegliwości powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni. Po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu czy gorących kąpieli, by nie podrażnić skóry. Nie wskazany jest również peeling. Depilację laserową powtarza się w odstępie 4-8 tygodni. Na długość cyklu wpływa tempo odrastania i wypadania włosków.

Depilacja laserowa vs. ból

W zależności od indywidualnego progu bólu ludzie korzystający z depilacji laserowej mogą odczuwać ból lub dyskomfort. By zwiększyć komfort podczas zabiegu i zminimalizować występujące niedogodności, korzysta się z laserów wyposażonych w systemy redukujące ból. Jednym z nich jest Laser LighSheer, który skutecznie chłodzi powierzchnię skóry przed wypuszczeniem wiązki laserowej. Ponadto znacznych rozmiarów głowica zwalcza negatywne odczucia.

Największy dyskomfort może się pojawić podczas laserowego usuwania owłosienia z pach, okolic bikini czy z górnej wargi. Ostatnia z wymienionych części ciała jest najmniej odporna na ból. Panie o niskim progu bólowym powinny zwrócić szczególną uwagę na cykl miesiączkowy i umówić się na depilację po wystąpieniu krwawienia. Dzięki temu skóra będzie mniej wrażliwa.

Efekty laserowego usuwania włosów są trwałe pod warunkiem, że zabiegi zostaną wykonane w odpowiedniej ilości, a pacjent będzie ściśle stosował się do zaleceń. W niektórych przypadkach sugeruje się, by wykonać zabiegi przypominające, które usuwają pozostałości włosków.

Przeciwwskazania

Działaniu depilatorów laserowych nie poddaje się osób skłonnych do powstawania bliznowców oraz borykających się z infekcjami skóry. Przeciwwskazaniem są również liczne choroby:

 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • rybia łuska,
 • niewydolność serca (rozrusznik),
 • nowotwór.

Z depilacji laserowej nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i karmiące, pacjenci zażywający leki fotouczulające oraz ci, którzy posiadają tatutaż w miejscu depilacji. Depilator laserowy nie jest wskazany u osób ze świeżą opalenizną, również tą będącą wynikiem wizyty w solarium. Przestrzeganie tych wytycznych jest niezbędne do wykonania bezpiecznej depilacji, która niw będzie stanowiła zagrożenia dla życia i zdrowia.

Czy depilacja laserowa boli?

Odczuwanie bólu jest kwestią indywidualną. W przypadku depilacji laserowej zabieg może okazać się bolesny dla osób o ciemniejszej karnacji oraz dla tych, którzy mają grubsze i mocniejsze włoski.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Na kilka tygodni przed wykonaniem depilacji laserowaj należy zrezygnować z kąpieli słonecznych, solarium i innych technik depilacji. Włoski można usuwać jedynie za pomocą zwykłej golarki.

Depilacja laserowa ile zabiegów?

Depilacja laserowa pozwala długotrwale usunąć niechciane owłosienie. Aby na zawsze pozbyć się włosków należy umówić się  na kilka spotkań (3-8 wizyt). Efekt zależy od długości włosków i koloru skóry.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wybranych partii ciała to kilkaset za jedną wizytę. Ponadto przez 5 lat, co roku należy wykonać jeden zabieg przypominający. Depilacja całego ciała to wydatek kilku tysięcy.