MEDYCYNA ESTETYCZNA

Botoks

Kultowy i niezwykle skuteczny zabieg skoncentrowany na likwidacji zmarszczek różnego pochodzenia. Usuwanie zmarszczek botoksem to jedna z bardziej popularnych metod rewitalizacji wyglądu twarzy, która w natychmiastowy sposób przywraca skórze młodzieńczy wygląd i łagodzi rysy. Na zmarszczki różnego typu: kurze łapki, zmarszczki na czole, mimiczne, zmarszczki palacza oraz zmarszczki wokół ust, odpowiedzią jest botoks. Kraków to miasto tradycji, ale dzięki Farmie Urody – nowoczesnych rozwiązań, dlatego idealnym zabiegiem który w kilka minut wygładza i na długo utrzymuje w ryzach generującą zmrszczki mimikę, jest właśnie zabieg z zastosowaniem w pełni bezpiecznej i skutecznej toksyny botulinowej.

Mezobotoks

Nazywany także baby botoks, to nowoczesna forma zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej. Jeśli pożądany efekt to delikatne i naturalne spłycenie zmarszczek i linii mimicznych oraz profilaktyka przeciwzmarszczkowa, idealnym kierunkiem poszukiwań jest właśnie mezobotoks Kraków. Procedura ta stanowi połączenie dwóch metod – usuwania zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej z biorewitalizacją skóry, jaką daje mezoterapia igłowa. Ze względu na bardzo małe porcje toksyny w pojedynczej iniekcji, zabieg może być przeprowadzony na dużej powierzchni skóry,co pozwala na jednolite wygładzenie skóry. W efekcie zabiegu dochodzi do poprawy napięcia i jędrności skóry, wygładzenia zmarszczek, redukcji rumienia. Wszystko to sprawia, że skóra odzyskuje młodszy, zdrowy, promienny i świeży wygląd, niezależnie czy jest to skóra 25 czy 50 letnia. Zabieg z powodzeniem realizowany jest u młodszych pań, które ze względu na bogatą mimikę twarzy narażone są na szybsze pojawianie się bruzd i linii właśnie w obszarach ust czy czoła.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, który występuje w skórze naturalnie, jest jednym z podstawowych składników utrzymujących poziom jej nawilżenia i jędrności. Jego niedobory objawiać się mogą brakiem jędrności, przesuszeniem, utratą objętości w okolicy policzków. Przy pomocy najwyższej jakości kwasu hialuronowego, możliwe jest wypełnienie zmarszczek, bruzd, wygładzenie skóry twarzy. Dzięki zabiegom polegającym na wypełnieniu kwasem ust, możemy uzyskać ich naturalne powiększenie, wzrost nawilżenia oraz dużo bardziej wyraźny kontur. Jedną z bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych metod modelowania twarzy jest także wypełnianie kwasem hialuronowym takich partii jak żuchwa, nos czy okolice podbródka, co pozwala uzyskać łagodny i delikatny efekt. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym Kraków jest zabiegiem nieinwazyjnym, niepozostawiającym śladów ani nie wymagającym rekonwalescencji, co pozwala korzystać z niego bez konieczności rezygnowania z codziennych zajęć.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym + wampirzy lifting

Spektakularny zabieg spopularyzowany przez największe gwiazdy, to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu wypełnienia zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry. Zabieg osoczem bogatopłytkowym należy do gamy zaawansowanych metod odmładzających, które w naturalny sposób mobilizują skórę do regeneracji i odnowy. Efekty jakich można oczekiwać to usunięcie cieni i zmarszczek pod oczami, silna regeneracja skóry, spłycenie zmarszczek oraz poprawa krążenia. Efekt wampirzego liftingu utrzymuje się przez około 6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna to jedna z najmłodszych dziedzin medycyny, która bardzo szybko zyskała na popularności. Jej głównym zadaniem jest ochrona zdrowia polegająca na korygowaniu defektów urody, dzięki czemu pacjenci czują się bardziej atrakcyjni. Poprawa wyglądu korzystnie wpływa na samopoczucie co bezpośrednio przekłada się na większą pewność siebie i efektowne osiąganie wyznaczonych celów. Klinika medycyny estetycznej to miejsce, w którym przeprowadza się zabiegi upiększające, które pomagają opóźnić proces starzenia się organizmu.

Medycyna estetyczna łączy w sobie wiedzę z wielu różnych nauk m.in. chirurgii plastycznej, dermatologii, kosmetologii czy farmacji. Ponadto lekarz tej specjalizacji czerpie inspiracje z psychologii, wizażu i stylizacji. Do głównych zadań prezentowanej dziedziny ochrony zdrowia należą:

  • usuwanie znamion, przebarwień i niedoskonałości skóry,
  • poprawa skóry ciała i twarzy,
  • modelowanie sylwetki np. po ciąży,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • profilaktyka żylaków, raka skóry, pieprzyków itp.,
  • korygowanie wyglądu spowodowanego przez wady wrodzone, wypadki, choroby,
  • eliminowanie objawów starzenia się.

Dzięki zabiegom można zniwelować zmarszczki, poprawić elastyczność skóry oraz wyleczyć defekty estetyczne.

Rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

Oferta gabinetu medycyny estetycznej różni się od propozycji chirurgów plastycznych. Tutaj metody są mniej inwazyjne i nie wymagają użycia skalpela. Techniki wykorzystywane podczas zabiegów bazują na falach ultradźwiękowych, masażu mechanicznym, świetle czy temperaturze. Dzięki temu nie powodują tak wielkiego dyskomfortu jak dolegliwości pooperacyjne.

Medycyna estetyczna pomaga usunąć zmarszczki mimiczne, różnego rodzaju bruzdy, przebarwienia czy tzw. chomiki. Dzięki zabiegom można zlikwidować blizny pooperacyjne i potrądzikowe, rozstępy, pomarańczową skórkę, jak i rozszerzone naczynka. Lekarze wspierają pacjentów z nadpotliwością, nadmiernym owłosieniem i wypadaniem włosów.

Kliniki medycyny estetycznej proponują szereg zabiegów, dzięki którym możliwe jest modelowanie poszczególnych partii ciała oraz odmłodzenie skóry. Botoks nie tylko napręża skórę, ale również pomaga w walce z nadpotliwością. Zabiegi bazujące na osoczu bogatopłytkowym uzyskanym bezpośrednio z krwi pacjenta wzmacniają włosy, redukują rozstępy i celluilit oraz odmładzają twarz. Z kolei toksyna botulinowa koryguje zmarszczki mimiczne oraz te, pojawiające się na szyi i dekolcie. Terapia kwasem hialuronowym przyczynia się do wypełnienia zmarszczek i bruzd. Dzięki tej metodzie można nawilżyć skórę i skorygować nosa oraz usta. Wypełniacze wykorzystywane w medycynie estetycznej modelują kontury twarzy i pozwalają wyeksponować na twarzy policzki.

Zalety medycyny estetycznej

Jedną z największych zalet zabiegów medycyny estetycznej jest brak rekonwalescencji. Co prawda, czasem pojawiają się nieznaczne dolegliwości takie jak np. obrzęk części ciała poddanej terapii czy zaczerwienienie, ale ustępują one samoistnie najpóźniej po kilku dniach.

Terapie stosowane w medycynie estetycznej nie wymagają użycia skalpela, dzięki czemu pacjenci nie są poddawani znieczuleniu. Wykonywane zabiegi są mniej bolesne i nie ingerują zbyt głęboko w strukturę tkanek.

Medycyna estetyczna poprawia wygląd pacjentów nie zależnie od wieku i płci. Modelowanie sylwetki sprawia, że stają się bardziej atrakcyjni i zadowoleni z siebie. Obserwując zmiany zachodzące w ich wyglądzie stają się bardziej zmotywowani do działania oraz odzyskują wiarę we własne możliwości oraz chęć do życia. Dzięki temu lepiej odnajdują się w towarzystwie, są bardziej pewni siebie i osiągają lepsze wyniki w życiu zawodowym. Niejednokrotnie poprawa wyglądu korzystnie wpływa na ich relacje damsko-męskie.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dział medycyny obejmujący działania profilaktyczne związane ze starzeniem się skóry oraz rekonstrukcję wybranych partii ciała, które uległy procesowi starzenia się.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40-tym roku życia wybrać?

Po 40-tym r. życia warto wybrać zabiegi ujędrniające i redukujące zmarszczki. Warto skorzystać z mikrodermabrazji, mezoterapii z osoczem bogatopłytkowym czy terapii kwasem hialuronowym.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej zaleca się po 50-tym roku życia?


Osoby, które ukończyły 50 r. życia powinny wybrać zabiegi modelujące kontury twarzy, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Warto również wykonać zabiegi ujędrniające.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej proponuje się po 60-tym roku życia?

Po 60 r. życiu idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabiegi nawilżające, liftingujące czy wypełniające. Dobrym wyborem wydaje się być mezoterapia, botoks czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.