Cienie pod oczami, delikatne zmarszczki, obrzęki i opuchnięte oczy, wszystkie te cechy prowadzą do stwierdzenia o zmęczonym spojrzeniu, co więcej dodają nam lat. Wymienione wyżej problemy sugerują, że skóra wokół oczu wymaga nieco innej, wymagającej pielęgnacji.

Czy wiesz dlaczego tak jest?

            Otóż skóra wokół oczu jest przede wszystkim zdecydowanie cieńsza, posiada mniejszą liczbę komórek tłuszczowych, a także jest płycej i gęściej unaczyniona. W tej okolicy należy zwrócić uwagę na sporą ruchliwość okolicznych mięśni oraz mniejszą ilość włókien kolagenowych i ich rzadsze rozmieszczenie. Skóra w okolicach powieki dolnej i górnej ma grubość około 0,36 do 0,5mm, zawiera niewielką ilość tkanki podskórnej, brak w niej gruczołów potowych, zaś liczba gruczołów łojowych jest niewielka. Brak ochrony w postaci warstwy sebum, powoduje, że szybciej może ulegać przesuszeniu.

            Te wszystkie cechy to predyspozycje, które w efekcie; złej pielęgnacji, złego stylu życia (dieta, używki,brak aktywności fizycznej), krótkiej ilości snu oraz stres, mogą prowadzić do zaburzeń i przyspieszenia starzenia się skóry.

            Dbanie o skórę w okolicy oczu w domowym zaciszu, wystarczy tylko do pewnego momentu. Nie zapominajmy, że jest ona równie bardzo ważna. Jednakże pielęgnacja tylko na powierzchni skóry, w niektórych przypadkach może być już niewystarczająca. Z wiekiem pojawia się coraz więcej niechcianych zmarszczek wokół oczu, bądź też mocniej zaznaczają się zasinienia i obrzęki, w takiej sytuacji warto wspomóc się profesjonalnymi działaniami. W naszym gabinecie Farma Urody Kraków specjaliści zadbają o synergię działania w odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej i gabinetowej, które przyniosą wymierne efekty w postaci świetlistego spojrzenia oraz pięknej i jędrnej skóry wokół oczu.

Zabiegi redukujące zmarszczki wokół oczu

Osocze bogatopłytkowe na odmłodzenie skóry wokół oczu Wśród innowacyjnych i naturalnych metod dopasowanych do wymagań Twojej skóry, możemy wymienić osocze bogatopłytkowe. Zabieg z jego użyciem to skuteczna profilaktyka i naturalne działanie anti-aging.

Jeśli Twoja skóra nie wykazuje jeszcze widocznych oznak starzenia to doskonały moment, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek i cieni pod oczami. Nie zwlekaj, aż się pojawią, postaw na zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe otrzymujemy z krwi pacjenta podczas odpowiedniej procedury odwirowania, uzyskujemy finalnie koncentrat płytek krwi. Po podaniu PRP do tkanek uwalniane zostają czynniki wzrostu, które posiadają ogromny potencjał regeneracyjny, działają niemalże jak “dopalacz” dla komórek. Czynniki wzrostu takie jak PDFG, TGF-β1, TGF-β2, EGF i VEGF, pobudzają procesy naprawy tkanek, co ważne stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, aktywują komórki macierzyste oraz wspomagają proces angiogenezy, tworzenia naczyń krwionośnych.

Efekty po osoczu bogatopłytkowym:

● zwiększona elastyczność i napięcie skóry

● wygładzenie zmarszczek i drobnych linii

● niwelowanie cieni pod oczami

● poprawia ukrwienia i wzmocnienie naczyń krwionośnych

● zwiększenie zdolności regeneracyjnych komórek skóry

Jak przygotować się do zabiegu?

● w dniu zabiegu pij dużo wody, aby nawodnić organizm

● dzień przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu ani innych substancji odwadniających

● nie stosuj NLPZ i aspiryny na 3 dni przed zabiegiem, przez 7 dni po zabiegu nadal nie należy spożywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Przeciwwskazania do osocza bogatopłytkowego:

● ciąża i laktacja

● choroby krwi

● choroby nowotworowe

● ostre zakażenia

● poważne schorzenia wątroby

● choroby autoimmunologiczne

● choroby wirusowe

● leki przeciwzakrzepowe i NLPZ

Jak często wykonywać osocze bogatopłytkowe?

W celu osiągnięcia zadowalających efektów procedurę zabiegową należy wykonać w serii 4 zabiegów co 4-6 tygodni. Zabiegi można spotęgować wprowadzając karboksyterapię, radiofrekwencję mikroigłową, a także ergolift- masaż drenująco- stymulujący okolic oka.

Co na zmarszczki pod oczami? Czy mezoterapia igłowa pomoże?

Mezoterapia igłowa Filorga NCTF 135HA

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji, czyli wprowadzeniu wybranego koktajlu odżywczego za pomocą igły w głębsze warstwy skóry. Efekty mezoterapii igłowej w Krakowie są nieocenione. Pomagają głęboko nawilżyć, odżywić, wygładzić, po prostu odmłodzić skórę wokół oczu.

Koktajl anti- aging NCTF 135HA oparty jest na związkach biologicznych niezbędnych naszej skórze do młodego wyglądu. Wyselekcjonowane składniki aktywne działają na wielu poziomach dbając kompleksowo o wygląd cery. Filorga NCTF 135-HA to rewelacyjny preparat idealny do zabiegów zarówno na okolice oka jak i całą twarz, szyję, dekolt oraz dłonie. Z zabiegu na zabieg można zauważyć naturalną poprawę wyglądu skóry. Cera nabiera blasku, następuje wygładzenie powierzchownych zmarszczek, a także odżywienie i nawilżenie skóry. Składnikami aktywnymi są między innymi:

● kwas hialuronowy 5mg/ml- doskonałe nawilżenie, elastyczność, zdrowy koloryt

● 13 witamin – zapewniających skórze prawidłowe odżywienie

● 5 kwasów nukleinowych- czynniki przyspieszające odnowę komórkową

● 23 aminokwasy- główne i niezbędne składniki do produkcji białek, m.in. kolagenu i elastyny

● 6 składników mineralnych- zdrowe funkcjonowanie skóry

● 6 koenzymów- przyspieszenie regeneracji i odbudowa komórek

● 2 czynniki redukujące- antyoksydanty

● skóra sucha, odwodniona

Wskazania do mezoterapii igłowej:

● drobne zmarszczki

● nierównomierny koloryt, cera szara, ziemista

Mezoterapia igłowa jak często?

Zalecana seria zabiegów to 3 zabiegi w odstępie około 15dni, a następnie zabieg przypominający co kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej:

● ciąża i laktacja

● choroby autoimmunologiczne

● choroby wirusowe

● nowotwory

● uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu

● stany zapalne skóry

● choroby układu krwionośnego

● leki przeciwzakrzepowe i NLPZ

Na czym polegają stymulatory tkankowe ?

Stymulatory tkankowe to preparaty odmładzające w postaci ampułek lub ampułko- strzykawek, które podaje się w głębsze warstwy skóry za pomocą igły. Można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj mezoterapii igłowej, ale działanie stymulatorów tkankowych różni się od zwykłej mezoterapii igłowej. W Krakowie, w naszym gabinecie chętnie zaprezentujemy i wyjaśnimy Ci różnice.

Na czym polega różnica między mezoterapią igłową, a stymulatorem tkankowym ?

Różnica polega na oddziaływaniu tych preparatów na skórę. Działanie standardowych koktajli do mezoterapii igłowej  kończy się na działaniu np. nawilżającym, odżywczym czy rewitalizującym. W skrócie, za pomocą igły i strzykawki podaje się w głębsze warstwy skóry składniki o powyższym działaniu. Natomiast stymulatory tkankowe podaje się w celu wywołania konkretnej odpowiedzi skóry. One pobudzają skórę do samodzielnej regeneracji, wywołują reakcję, która powoduje, że skóra zaczyna jakby autoodnowę. 

Jaki stymulator tkankowy na okolicę oczu wybrać ?

Sunekos ® 200 to opatentowany innowacyjny system regeneracji macierzy pozakomórkowej. Unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i aminokwasów (glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna, walina i lizyna) aktywuje fibroblasty do syntezy nowego kolagenu (typu I, III i najciężej do odtworzenia typu IV) oraz elastyny. Działanie preparatu bezpiecznie pobudza naturalną regenerację nazywaną biogenezą skóry.

Dedykowany dla osób z cienką skórą, a także z mocno zaznaczonym zasinieniem, wręcz “fiolotowym- zaróżowieniem” okolic oka.

Efekty po zabiegu preparatem Sunekos 200

● zagęszczenie i ujędrnienie wiotkiej skóry okolic oka

● niwelowanie zmarszczek

● redukcja zasinienia i cieni pod oczami

● redukcja tzw. “worków” pod oczami

● nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry

● naturalny efekt wolumetryczny

● poprawa kolorytu

Bezpieczeństwo

Sunekos 200 jest wyrobem medycznym klasy III, wyprodukowany w Europie, a jego działanie jest poparte licznymi badaniami klinicznymi. Zabieg jest niemalże bezbolesny, a czas rekonwalescencji to max 1-3 dni lekkiego obrzęku, który w miarę szybko znika.

Jak często wykonywać Sunekos 200 ?

Najlepsze efekty przynosi terapia z wykonaniem 4 zabiegów Sunekos 200 co 7-10 dni. Uzyskane efekty dzięki silnej stymulacji mogą się utrzymywać nawet do 12-18 miesięcy, oczywiście zachowując odpowiednią pielęgnację domową i prawidłową higienę życia.

Przeciwwskazania do stymulatorów tkankowych ?

● ciąża i karmienie piersią

● choroby immunologiczne

● choroby wirusowe

● stany zapalne

● nowotwory

● skłonności do blizn przerostowych

● leki przeciwzakrzepowe i NLPZ

Pluryal Silk bezpieczna i luksusowa pielęgnacja skóry wokół oczu. To bezpieczny, delikatny oraz w pełni wchłanialny biostymulator skóry. Jest wyrobem medycznym opartym na unikalnych technologiach Matrycyal 3D i HPN, wykorzystujących dwie główne substancje aktywne: wysoko oczyszczone polinukleotydy oraz kwas hialuronowy. Dedykowany jest szczególnie dla osób z cienką i wiotką skórą, z widocznymi zmarszczkami w okolicach oczu.

Czym w ogóle są polinukleotydy?

Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują we wszystkich organizmach. Cechują się zdolnością przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżanie tkankowe, stosowane są w medycynie estetycznej odpowiadają za elastyczność skóry i jej zdrowy wygląd. Ponadto wpływają na aktywność i wzrost liczby fibroblastów, które są najważniejszymi komórkami odpowiedzialnymi za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Równie ważną funkcję pełnią w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamując fotostarzenie.

Jakie efekty daje stymulator tkankowy Pluryal Silk:

● regeneruje skórę w delikatnych obszarach wokół oczu, szyi i dekoltu

● poprawia sprężystość i elastyczność skóry

● niweluje zmarszczki i cienie pod oczami

● zapobiega oznakom zmęczenia

● przywraca skórze odpowiedni metabolizm

Bezpieczeństwo

Biostymulatory Pluryal to wysoce bezpieczne, medyczne, certyfikowane preparaty służące do iniekcji. W pełni wchłanialne produkty pozwalają uzyskać skuteczne i naturalne efekty bez ryzyka powikłań.

Częstotliwość zabiegowa:

Terapie obejmuje 3-4 zabiegów w zależności od stopnia nasilenia problemu, co 14 dni.

Przeciwwskazania:

● ciąża i karmienie piersią

● choroby immunologiczne

● choroby wirusowe

● stany zapalne

● nowotwory

● skłonności do blizn przerostowych

● leki przeciwzakrzepowe i NLPZ

Karboksyterapia Criss Carbo Oxy

Problem cieni i opuchlizny pod oczami rozwiąże karboksyterapia. W Krakowie pracujemy na bezpiecznym i ceryfikowamym urządzeniu oraz medycznym gazie. Dzięki podskórnej iniekcji dwutlenku węgla przyspieszone zostają naturalne procesy regeneracyjne tkanki. Zabieg przyczynia się do powstania nowej sieci naczyń w skórze, a także usprawnia mikrocyrkulację, dzięki czemu nasza skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona.

Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, poprawiając kondycję skóry.

Efekty po karboksyterapii pod oczy ?

● redukcja cieni pod oczami

● rozjaśnienie skóry w okolicach oczu

● likwidacja obrzęków i “worków” pod oczami

● ujędrnienie i zagęszczenie skóry

● redukcja poduszeczek tłuszczowych w rejonach oczu

Bezpieczeństwo

Zabieg wykonywany urządzeniem Criss wyposażony jest w butlę z certyfikowanym medycznym dwutlenkiem węgla do laparoskopii. Zabieg w okolicy oka przeprowadzany jest przy jednym maksymalnie dwóch wkłuciach, co znacznie zmniejsza ryzyko powstania siniaków.

Jak często wykonywać karboksyterapię na okolicę oczu ?

Zalecana seria 6-10 zabiegów co 14 dni.

Przeciwwskazania do karboksyterapii:

● ciąża i laktacja

● choroby nowotworowe

● ciężkie choroby płuc, serca, nerek

● epilepsja

● jaskra

● infekcje bakteryjne i wirusowe

● hemofilia

● antykoagulanty i NLPZ

Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys Duo okolice oczu

Zabieg polegający na dogłębnej odnowie i regeneracji skóry. Ellisys Duo to procedura zabiegowa wykorzystująca dwa wysoce efektywne kierunki w regeneracji, tj. wykonanie kontrolowanych mikronakłuć na skórze oraz podgrzanie jej za pomocą częstotliwości fal radiowych. Dzięki takiemu innowacyjnemu połączeniu możemy dotrzeć do wybranych, głębszych warstw skóry. Do zabiegu stosujemy jednorazowy kartridż, wyposażony w 49 maleńkich igiełek, pokrytych 24-karatowym złotem, ich atutem jest fakt, że są nieizolowane, to znaczy, że impuls fali radiowej przebiega przez całą ich długość. Podgrzanie tkanek silnie stymuluje fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Taki efekt może utrzymywać około 2 dni, później widoczne są minimalne mikrostrupki, dające odczucie szorstkości skóry. Efekt ten znika po kolejnych 2-3 dniach.

Wskazaniami do radiofrekwencji mikroigłowej:

● wiotkość skóry

● zmarszczki

● utrata gęstości skóry

● opadająca powieka

Jak często wykonywać radiofrekwencję mikroigłową ?

Odpowiednia terapia obejmuje 4 zabiegi w odstępach co 6-8 tygodni.

Efekty po pierwszym zabiegu widoczne są już po kilku tygodniach.

Przeciwwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej:

● ciąża i laktacja

● rozrusznik serca

● zaburzenia krzepliwości krwi

● choroby autoimmunologiczne

● leki przeciwzakrzepowe i NLPZ

● metalowe implanty

● infekcje skóry

● zaburzenia procesów gojenia

● zaćma

● choroby nowotworowe

Czy endermologia na twarz powoduje drenaż limfatyczny?

LPG ergolift jako drenaż i likwidacja obrzęków

Zabieg pozbawiony ryzyka, dla osób, które chcą w sposób bezinwazyjny zachować młodość. Endermolift to zabieg, który można wykonywać na całą twarz, szyje i dekolt jak również na wybrane partie, w tym nawet najdelikatniejsze obszary takie jak okolica oka. Rytmiczne oddziaływanie ruchomych, magnetycznych klapek wspomaganych sterowanym podciśnieniem w naturalny sposób pobudza odbudowę i produkcję kolagenu, elastyny. Ponadto za sprawą ruchów drenujących, następuje eliminacja toksyn i zanieczyszczeń. W efekcie świetnie możemy zredukować obrzęki i zastoje limfatyczne okolic oka, poprawiając mikrokrążenie skóry.

Wskazania do endermoliftu

● przywrócenie blasku i kolorytu

● zwiększenie gęstości i jędrności skóry

● niwelowanie drobnych zmarszczek

● podniesienie owalu

Jak często wykonywać egrolift na twarz?

Zabieg przynosi najlepsze efekty po wykonaniu serii 10 zabiegów, wykonywanych 2-3 razy w tygodniu. Sama okolica oka jest szybkim zabiegiem trwającym 15 min, który można wykonać w przerwie lunchowej. Następnie dla podtrzymania efektów zaleca się wykonanie przynajmniej 1-2 zabiegów w miesiącu.

Przeciwwskazania do endermologii na twarz:

● stany bakteryjne i wirusowe skóry

● choroby nowotworowe

● trądzik zapalny w miejscu zabiegowym

Jakie produkty sprawdzą się do pielęgnacji domowej okolicy oka?

Thalgo Silicium Marine Lifting correcting eye cream, polecany dla kobiet i mężczyzn po 35 roku życia. Thalgo Marine Silicium Complex zawiera połączenie dużych i małych molekuł odmładzającego kwasu hialuronowego oraz krzemu, które stymulują syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Zawarte ekstrakty z nostrzyka i kocanki wzmacniają naczynia krwionośne. Wosk Candelila wygładza i natłuszcza skórę, a ziemia okrzemkowa dotlenia ją i poprawia jej koloryt.

● Spłyca i wygładza zmarszczki wokół oczu

● Rozjaśnia cienie pod oczami

● Zmniejsza opuchliznę i odświeża skórę

● Poprawia kontur oka

Thalgo Exception Marine Eyelid Lifting Cream, intensywny krem liftingujący ekspresowo redukuje obrzęki i cienie pod oczami, zapewniając uczucie odprężenia. Krem pobudza produkcję kolagenu i elastyny, wyraźnie wygładzając skórę wokół oczu, wypełniając ją. Redukuje oznaki starzenia, przywracając promienne, młodsze spojrzenie.

● wzmaga produkcję kolagenu i elastyny

● napina i wygładza skórę wokół oczu

● odżywia i nawilża skórę wokół oczu

● redukuje cienie i obrzęki pod oczami

● wyraźnie liftinguje górne powieki

● widocznie wygładza zmarszczki

● nadaje okolicy oczu młodzieńczy wygląd

Sesderma Reti Age Eye Contour, krem pod oczy, działa na 3 frontach – posiada on 3 formy retinolu zamknięte w nanosomach. Ich uwalnianie jest stopniowe, dzięki czemu krem działa skuteczniej. Krem jest idealny do cery dojrzałej, ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami i kurzymi łapkami. Zmniejsza cienie pod oczami, a cera zyskuje wyrównany koloryt oraz jędrność. Poza retinolem znajdziesz w nim również niezrównany w nawilżaniu kwas hialuronowy oraz czynniki wzrostu. Bariera hydrolipidowa jest chroniona, dlatego cienka skóra pod oczami nie traci wilgoci. Okolice oczu są wygładzone, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i jest ona ukojona.

● niweluje drobne zmarszczki

● ujędrnia cienką skórę okolic oczu

● redukuje cienie pod oczami

● odżywia i nawilża skórę

● poprawia koloryt, rozjaśniając skórę

Sesderma C-Vit Eye Cream, lekki i delikatny krem regenerujący, wygładza skórę wokół oczu, zwiększa odporność na działanie czynników zewnętrznych, zmniejsza kurze łapki i skutecznie rozjaśnia. Nawilża i chroni okolice oczu. Zawiera pH 7.0 odpowiednie dla każdego typu skóry, witaminę C i specjalny kompleks redukujący worki i cienie pod oczami.KrakówZwalcza wolne rodniki, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, łagodzi rumień. Kompleks redukujący worki i cienie pod oczami (6%) zawiera krzemionkę organiczną, wyciąg z pomarańczy i wyciąg z nostrzyka. Wzmacnia mikrokapilary, redukuje przepuszczalność naczyń, zmniejsza obrzęk. Zwiększa mikrokrążenie i odpływ limfy.

Germaine de Capuccini Timexpert Rides Eyes, kompleksowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa na okolice oczu. Codzienna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa na dzień i noc, która działa redukująco na linie mimiczne i drobne zmarszczki, zmniejszając ich widoczność, wzmacnia skórę, ujędrnia ją, a także redukuje obrzęki i cienie pod oczami. Formuła na bazie kompleksów peptydowych BTX- tripeptine oraz Tissulage Tech, wzbogacona składnikami o działaniu energetyzującym i ochronnym. Skóra wokół oczu jest widocznie napięta, ujędrniona i rozjaśniona.

Germaine de Capuccini Excel Therapy Pollution Defence, lekki i odświeżający krem- żel, który ma za zadanie chronić delikatną skórę wokół oczu, wygładzać zmarszczki, rozświetlać oraz minimalizować worki i cienie pod oczami. Pierwszy krem na okolice oczu, który osłania tę delikatną strefę przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi, słońcem i światłem emitowanym przez urządzenia cyfrowe (HEV). Natychmiastowe działanie korekcyjne, rozjaśnia i retuszuje cienie i niedoskonałości; w dłuższej perspektywie skutecznie koryguje worki i zasinienia pod oczami.