Efekt Glow / wygładzenie zmarszczek /ujędrnienie / relaksacja zmęczonej skóry

Po ogromnym sukcesie masażu twarzy Kobido w Krakowie, postanowiliśmy zajrzeć jeszcze głębiej w japońskie techniki oraz metody pielęgnacji skóry. Azjatki niezależnie od wieku wyglądają młodo i promiennie, ich skóry charakteryzują się nienaganną czystością i jednolitym kolorytem. Chcecie się dowiedzieć w czym tkwi ich sukces?  Na co zwracają największą uwagę podczas profesjonalnej i domowej pielęgnacji skóry? W poniższym artykule przedstawimy Wam kolejną nowość, która pojawiła się w ofercie naszego salonu, a także ujawnimy największy priorytet japońskiej pielęgnacji skóry.

Japoński Rytuał Kyukaku czyli japoński zabieg modelowania twarzy bańkami.
Japoński rytuał Kyukaku

Kyukaku (czyli po japońsku bańki) jako forma terapii stosowane są od ponad 3000 lat. Do Japonii trafiły z Chin, gdzie są szeroko stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. W Japonii Kyukaku należy do technik akupunktury i stanowi podstawowe narzędzie liftingujące w terapiach twarzy. Zwykle bańki kojarzą nam się ze szklanymi bańkami z dzieciństwa, które pozostawiały okrągłe siniaki na skórze pleców. Jednak tutaj nie mamy się czego obawiać, ponieważ w naszym salonie w Krakowie, kosmetyczne bańki do twarzy Kyukaku nie zostawiają żadnych śladów, a tylko bardzo krótkotrwałe, lekkie zaróżowienie. Masaż jest całkowicie bezpieczny i niebolesny,  a wręcz przeciwnie – jest bardzo przyjemny, relaksujący i delikatny w odczuciach.

Japońskie bańki do masażu kyukaku
Japońskie bańki do masażu

Bańki wykorzystywane do twarzy to małe, mięciutkie, podłużne stożki wykonane z silikonu – większa o średnicy 2 cm i długości 8 cm przeznaczona jest do masażu szyi i twarzy, a druga mniejsza o średnicy 0,8 mm i długości 5 cm wykorzystywana jest do masażu okolic oczu, ust i czerwieni wargowej oraz do wygładzania zmarszczek. Bańki stosowane do zabiegu są odmianą bańki próżniowej zimnej i nie używa się tutaj ognia tak jak w przypadku baniek szklanych. Wykorzystywane jest w nich podciśnienie, uzyskiwane poprzez ręczne ściśnięcie, a samą moc zassania bańki można regulować.

Działanie mechaniczne baniek powoduje przekrwienie skóry i podrażnienie jej zakończeń nerwowych, dzięki czemu skóra jest lepiej ukrwiona i jednocześnie lepiej odżywiona. Masaż nie powoduje uszkodzeń naczyń krwionośnych, a wręcz odwrotnie – poprzez gimnastykę ścianek naczyń, jaką zapewnia im bańka silikonowa, stają się bardziej elastyczne i mniej kruche. Masaż bańkami Kyukaku ma wiele korzystnych zalet dla skóry, między innymi oczyszczenie i poprawę jej kondycji , lifting i regenerację, a twarz sprawia wrażenie bardziej uniesionej. Ponadto masaż twarzy bańkami jest bardzo skuteczny w terapii limfatycznych obrzęków twarzy.

Przebieg Rutuału Kyukaku:

Zabieg zaczyna się od wykonania japońskiego demakijażu czyli podwójnego oczyszczania.

W japońskiej pielęgnacji skóry najważniejszym i nigdy nie pomijanym elementem jest oczyszczanie skóry. W tym celu używany jest olej lub olejek. Ma on za zadanie rozpuścić i zmyć demakijaż oraz wszystkie inne zanieczyszczenia ze skóry, które są rozpuszczalne w tłuszczu. W odróżnieniu od innych środków do mycia twarzy, naturalne oleje nie niszczą naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka.

Do tego procesu tak naprawdę można użyć każdego naturalnego oleju lub mieszanki kilku olejków. Natomiast jest jeden, na który naprawdę warto zwrócić uwagę. Jest to olej z róży japońskiej, który jest znany również pod nazwą olej Tsubaki. To zimno tłoczony olej pozyskiwany z rośliny Camellia japonica. W Japoni jest stosowany od wieków, doskonale odżywia i regeneruje skórę i włosy. Wpływa też na syntezę kolagenu oraz posiada właściwości łagodzące. Świetnie sprawdza się w przypadku skór suchych, mało elastycznych i pozbawionych blasku.

Drugą częścią podwójnego oczyszczania  jest mycie skóry kosmetykiem bazującym na wodzie, czyli żelem bądź pianką. Dzięki takiemu „podwójnemu myciu” skóra jest idealnie czysta. Tym razem usuwamy ze skóry zanieczyszczenia, które rozpuszczają się tylko z środowisku wodnym. Dzięki takiemu podwójnemu oczyszczeniu twarz jest doskonale przygotowana do dalszych czynności zabiegu.

W następnej kolejności przechodzimy do oczyszczania skóry silikonową bańką czyli KYUKAKU, dzięki czemu usuwane są martwe komórki naskórka i drobne zaskórniki. Po zabiegach oczyszczania wykonuje się kilka ruchów rozluźniających kark, a następnie wykonywany jest krótki drenaż limfatyczny węzłów chłonnych, po którym przechodzi się do głównego masażu bańkami.

Masaż kyukaku wykonywany przy pomocy silikonowej bańki

Masaż polega na stawianiu bańki gęsto na skórze oraz jej przesuwaniu w odpowiednim kierunku. Każde jej przyłożenie, które trwa kilka sekund lub jej przesunięcie na skórze powoduje odczyn skóry w postaci jej lekkiego przekrwienia, które bardzo szybko znika. Co jakiś czas wykonuje się powtarzalne ruchy drenujące, a dzięki odpowiedniemu kierunkowi masażu, zalegające w układzie limfatycznym toksyny zostają usunięte. Masaż wykonuje się naprzemiennie dużą i małą bańką w zależności od potrzeb. Malutką bańką o średnicy zaledwie 0,7 mm masuje się zarówno usta jak i powieki, dzięki czemu możemy ujędrnić i odżywić te okolice twarzy. Jest to bezbolesne i bardzo przyjemne w odczuciach. Po tak wykonanym masażu, nakłada się na skórę japońską maskę w płachcie, która jest bogato nasączona koncentratem składników aktywnych.

Japońskie maseczki w płachcie nasączone składnikami aktywnymi
Japońskie maseczki

W zależności od potrzeb skóry, maskę z odpowiednimi substancjami aktywnymi, dobiera kosmetolog. W składzie ich koncentratów możemy znaleźć takie składniki jak: kwas hialuronowy, koenzym Q10, kolagen czy mleczko pszczele. Japonki bardzo duży nacisk kładą na nawilżanie skóry. W składzie ich kosmetyków rzadko spotkamy witaminę A lub E, jeśli już się pojawią to zwykle są to najtańsze i najsłabsze pod względem jakości produkty, w przeciwieństwie do kosmetyków z europejskich półek. W czasie kiedy maska regeneruje i nawilża twarz, masaż bańką wykonywany jest na dekolcie i szyi, a następnie zabieg Kyukaku kontynuowany jest na masce w płachcie, dzięki czemu składniki zawarte w masce jeszcze lepiej penetrują skórę. Po ściągnięciu maski pozostałości koncentratu wmasowywane są ręcznie w skórę.

Rytuał kończy aplikacja kremu, który wprowadzany jest przyjemnymi i relaksacyjnymi ruchami masażu pędzlem, przy którym mamy wrażenie jakbyśmy dotykani byli skrzydłami motyla. Masaż pędzelkiem głęboko koi i relaksuje skórę.

Masaż Kyukaku przeznaczony jest dla osób w każdym wieku.

Czas zabiegu: 1,5 h. Cena: 250 zł.

Zabieg warto wykonywać na przemian z innymi masażami twarzy, jak np. Kobido czy mezoterapią igłową lub mikroigłową. Nasza skóra potrzebuje różnych bodźców dzięki czemu jest lepiej stymulowana i można osiągnąć jeszcze lepsze efekty regeneracyjne.

Zastosowanie miejscowego podciśnienia podczas zabiegu Kyukaku to:

 • stymulacja kolagenu i elastyny
 • regeneracja skóry
 • poprawa krążenia
 • poprawa kondycji naczyń włosowatych
 • wspomaganie drenażu limfy – tonizacja
 • rozluźnienie napięcia w mięśniach
 • odżywienie i dotlenienie komórek skóry
 • głęboka relaksacja

Stosując masaż bańkami Kyukaku, można osiągnąć następujące efekty:

 • oczyszczenie cery (oczyszczenie skóry bez peelingu chemicznego czy mechanicznego)
 • przywrócenie blasku skóry
 • zrelaksowanie skóry twarzy
 • spłycenie zmarszczek,
 • uniesienie policzków
 • wyostrzenie i wyrzeźbienie rysów twarzy
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • wzmocnienie struktury skóry, dzięki czemu staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych
 • odżywienie ust
 • wzmocnienie naczyń krwionośnych – zabieg ten zalecany jest również do skór naczyniowych !!
 • rozluźnienie mięśni
 • złagodzenie infekcji zatok
 • złagodzenie migren
 • usunięcie toksyn (efekt drenażu)

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry
 • rany i uszkodzenia na skórze
 • usunięcie zęba i zmiany ropne około zębowe
 • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
 • zaawansowana miażdżyca naczyń
 • gorączka
 • zdecydowana nadczynność tarczycy
 • wysokie nadciśnienie tętnicze

Jeśli interesują Cię naturalne terapie odmładzające, poznałaś cudowne właściwości masażu Kobido i chciałabyś kontynuować orientalną przygodę upiększania skóry, zapraszamy Cię do naszego salonu w Krakowie. Masaż Kyukaku spotykany jest niezwykle rzadko, dlatego tym bardziej cieszymy się, że to u Nas możesz rozpocząć japońską wędrówkę do świata piękna.