Czym jest BioOxy infuzja tlenowa?

Innowacyjny zabieg łączący w sobie naturalne i bezpieczne źródło życia jakim jest czysty i skoncentrowany tlen oraz wyjątkowe koncentraty przygotowane dla wielu różnych problemów skórnych. To również połączenie techniki mezoterapii tlenowej, a więc wtłaczania składników aktywnych w głębsze partie skóry. Zabieg wykorzystuje sprężony tlen, który pod odpowiednim kątem oraz ciśnieniem wprowadza składniki aktywne w głąb skóry i zaopatruje komórki w życiodajny tlen. Czysty tlen jest produkowany przez specjalne sita molekularne i transportowany jest poprzez drobne kanaliki i pory skóry do głębszych warstw eliminując jednocześnie deficyt tlenowy. Dotlenione komórki zwiększają przemianę materii oraz zdolności regeneracyjne.

Infuzja tlenowa Kraków

Na czym polega zabieg influzji tlenowej?

Zabieg rozpoczyna się demakijażem, a następnie odpowiednio dobranym do stanu skóry peelingiem. Firma Monduniq proponuje nowoczesny peeling lamelarny do delikatnego, ale skutecznego oczyszczania skóry. Może być on stosowany do każdego rodzaju cery. Jednak decyzję o rodzaju peelingu ostatecznie podejmuje specjalista. Tak naprawdę przed zabiegiem infuzji tlenowej w Krakowie możemy wykonać większość technik oczyszczania i złuszczania, zarówno chemicznych jak i mechanicznych. W przypadku skór delikatnych najlepszym wyborem będzie peeling enzymatyczny, kawitacyjny, oksybrazja lub delikatny peeling chemiczny. Natomiast w przypadku skór grubszych i mało wrażliwych można wykonać mikrodermabrazję lub średnio głęboki kwas.

Kolejnym etapem jest wybranie odpowiedniego koktajlu i umieszczenie go w specjalnym aplikatorze, który podłączony jest do generatora czystego tlenu. Następnie przechodzimy do najważniejszego etapu zabiegu, czyli do aplikacji koktajlu i wtłoczenia go w skórę. Głowica Oxy’Injection pobiera ze specjalnego grawitacyjnego zbiornika odpowiednią porcję serum i rozprasza sprężonym ciśnieniem składniki aktywne na miliony drobnych cząsteczek. 

Zabieg odmładzający Kraków

Preparat wtłacza się głównie w dekolt, szyję oraz twarz. Zabieg można też wykonać na usta i okolicę oka, nie pomijając górnej powieki. Ten moment jest bardzo przyjemny i relaksujący. Na koniec zabiegu nakładamy odpowiednio dobraną maskę.

Terapia czystym tlenem Kraków

Dodatkową atrakcją infuzji jest bar tlenowy. Kraków to miasto zanieczyszczone dlatego tym bardziej cieszymy się, że firma Monduniq daje możliwość oddychania czystym tlenem przez kilkanaście minut podczas zabiegu.

Bar tlenowy Kraków

Jakie działanie mają używane do zabiegu koktajle?

Smocza krew

Koktajl przeznaczony dla skóry z przebarwieniami, plamkami pigmentacyjnymi i plamami wieku dojrzałego. Dzięki innowacyjnemu połączeniu składników aktywnych z żywicą pozyskiwaną ze‚ smoczego drzewa’ Sang de Dragon, zabieg działa odmładzająco, rewitalizująco, odżywczo i rozjaśniająco. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Charakteryzuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym, głęboko nawilżającym oraz łagodzącym skórę.

Skąd nazwa smocza krew? Smocza krew to sok z drzewa rosnącego w Peru, który pozyskuje się poprzez nacięcie kory. Nazwę zawdzięcza ze względu na żywy czerwony kolor. Drzewo to bardzo szybko się odradza, a jego sok jest stosowany w medycynie od wieków. Mieszkańcy Amazonii stosują go do pielęgnacji i leczenia ran, tamowania krwawienia oraz zabezpieczenia przed bakteriami.

Siła jadu węża

Koktajl oparty na technologii komórek macierzystych. Przeznaczony dla skór dojrzałych, zmęczonych, pozbawionych elastyczności z widocznymi zmarszczkami. Jad węża to innowacyjny trójpeptyd, który wiąże się z receptorami nikotynowymi Acetylocholiny i zapobiega wchłanianiu Acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśni. Co to oznacza w praktyce? Że powstrzymuje mechaniczny proces starzenia się skóry. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym działa również na biologiczne procesy starzenia się komórek skóry.  Efektem jest odmłodzona i rozświetlona skóra. Składniki aktywne zapewniają natychmiastowy efekt liftingu, wygładzenia skóry i poprawę owalu twarzy. Koktajl ten polecany jest jako zabieg bankietowy.

Laser IQ

Linia fotodynamiczna kojąco – łagodząca dla skór wrażliwych i naczyniowych. Ta seria to przełomowe odkrycie w dziedzinie terapeutycznego wykorzystania światła w produktach dermokosmetycznych. Morwa indyjska posiada zdolność absorbcji światła UV i emisji widzialnego światła czerwonego. Laser IQ pod wpływem światła UV pobudza aktywność komórek w głębszych warstwach skóry, co oznacza większą aktywność fibroblastów oraz mechanizmy odnowy skóry. Seria laser IQ jest bardzo dobrze przebadana. Testy in vitro z użyciem substancji aktywnej wykazały wzrost syntezy elastyny o 50 %, a to właśnie ona jest odpowiedzialna za młodość skóry. Efektem stosowania serii Laser IQ jest nawilżona, wyciszona i odmłodzona cera. Kompozycja składników aktywnych została tak przygotowana, aby skóra wrażliwa, sucha i z problemami naczyniowymi natychmiast odzyskała ukojenie, nawilżenie i odświeżony, piękny wygląd.

Dlaczego infuzja tlenowa jest nazywana zabiegiem gwiazd?

Infuzję tlenową pokochały światowe gwizdy show biznesu. Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo skuteczny i nieinwazyjny zabieg odmładzający. Efekty widać od razu po zakończeniu sesji, a co najważniejsze skóra nie wymaga rekonwalescencji i zabieg można stosować cały rok. Zagorzałą zwolenniczą i ekspertką w terapii tlenem jest Michelle Peck. Światowej sławy kosmetolog, dbająca o urodę takich gwiazd jak Madonna, Eva Longoria, Gwyneth Paltrow, Katy Perry i wiele innych. To ona rozsławiła zalety wtłaczania składników aktywnych czystym tlenem. Jej wieloletnie doświadczenie pozwala łączyć terapię tlenem z innymi metodami odmładzającymi skórę, tak aby każdy zabieg był jeszcze skuteczniejszy. Michelle Peck obecnie jest inspiracją i wzorem do naśladowania dla wielu terapeutów, kosmetologów oraz kosmetyczek z całego świata.

Dla kogo jest to zabieg?

Zabieg ten cieszy się największą popularnością w dużych miastach, gdzie powszechnym problemem jest smog. Na niechlubnej liście znalazło się również miasto Kraków. Infuzja tlenowa to zabieg silnie dotleniający i detoksykujący i możne być wykonana na każdym rodzaju skóry, również u kobiet w ciąży i matek karmiących. Dzięki zastosowaniu różnych koktajli terapia czystym tlenem wspomoże pielęgnację każdej cery. Jednak w  przypadku skór bardzo zanieczyszczonych i trądzikowych zaleca się uprzednio wykonać zabiegi oczyszczające, złuszczające lub przeciwzapalne.

Przeciwwskazania do zabiegu?

  • Przerwanie ciągłości naskórka
  • Skóra trądzikowa ze stanami zapalnymi i mocno zanieczyszczona
  • Opryszczka
  • Infekcje bakteryjne