Cellulit to utrapienie wielu kobiet, niestety ciężkie do usunięcia. Większość z nas wie, że najskuteczniejszą walką z pomarańczową skórką jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, jednak czasami to nie wystarcza. Na szczęście współczesna kosmetologia proponuje wiele zabiegów antycellulitowych, które skrócą drogę do wymarzonej sylwetki.

Cellulit to lipodystrofia typu kobiecego, to inaczej zmiany włókniejąco – obrzękowe tkanki podskórnej. Oznacza to, że pod tkanką podskórną powstaje obrzęk, który uciska sąsiednie tkanki łączne, a przez to zostaje zaburzone krążenie krwi i limfy. Powiększające się komórki tłuszczowe tworzą zagłębienia i nierówności na skórze, które przypominają pomarańczową skórkę. Zmiany gromadzą się głównie na udach, pośladkach, brzuchu oraz ramionach.

Cellulit dotyczy niestety aż od 85 % do 98 % kobiet na całym świecie, głównie rasy białej. Za jego obecność obwinia się przede wszystkim hormony, estrogeny, ale zaraz za czynnikiem genetycznym stoi styl życia. Na powstawanie cellulitu bardzo silny wpływ ma brak aktywności fizycznej i niewłaściwa dieta. Domowe zabiegi na cellulit takie jak peelingi całego ciała, masaż bańką chińską, masaż ciała specjalną rękawicą czy stosowanie kosmetyków ze składnikami antycellulitowymi i ujędrniającymi ma sens, ale tylko jako metody dodatkowe.

Najbardziej efektowne i trwałe będą wykonane zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym.

W takim razie jak się pozbyć cellulitu?

Do czołówki najskuteczniejszych zabiegów redukujących cellulit w Krakowie, już od wielu lat należy endermologia, karboksyterapia, fala radiowa oraz pielęgnacyjne zabiegi na ciało połączone z odpowiednią techniką masażu.

Endermologia LPG to urządzenie, które służy do masażu antycellulitowego całego ciała. Uwielbiany przez nasze klientki za skuteczność i przyjemność. Już po kilku zabiegach można zobaczyć pierwsze efekty takie jak redukcja cellulitu, wygładzenie skóry i poprawa jej jędrności i sprężystości. Każdy zabieg to prawie 40 minutowy głęboki masaż, który dodatkowo odpręża, rozluźnia i dodaje energii.

Endermologia w walce z cellulitem to świetny wybór. Jest to urządzenie, które masuje ciało przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej  w 2 obracające się rolki. Urządzenie sterowane jest komputerowo, dzięki temu działa bardzo precyzyjnie. Zabieg endermologii wykonuje się w specjalnym kostiumie, który przede wszystkim zabezpiecza skórę przed rozciągnięciem, ułatwia pracę głowicy oraz sprawia, że każdy zabieg zachowuje odpowiednie standardy higieniczne.

Endermologia lpg od wielu lat wyznacza standardy w dziedzinie zabiegów odchudzających i modelujących ciało. Seria zabiegów skutecznie redukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit. Modeluje, wysmukla i widocznie ujędrnia skórę na całym ciele.

Masaż pod ciśnieniem bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry. Można powiedzieć, że masaż antycellulitowy wykonany przy pomocy endermologii lpg ma również działanie odmładzające. Dzięki tej technice następuje stymulacja fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny, czyli włókien, które są odpowiedzialne za młody wygląd naszej skóry. Dodatkowo endermologia wpływa na działanie układu limfatycznego, czego konsekwencją jest usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu. Należy podkreślić, że to działanie ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Jak wygląda zabieg endermologii ?

Pierwszy zabieg zawsze rozpoczyna się konsultacją, na której wspólnie z klientką lokalizujemy problem, określamy cel i przebieg zabiegu. Klientka dostaje w tym dniu swój osobisty kostium, który jest niezbędny do wykonania zabiegu.

Zabieg trwa 35 minut. Głowica delikatnie zasysa fałd skóry, który z kolei jest masowany przez dwie obrotowe rolki. Masaż możemy wykonać na powierzchni całego ciała, ale z reguły wykonujemy go tam, gdzie znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej lub cellulitu.

Ile należy wykonać zabiegów ?

Endermologię wykonuje się w serii minimum 10 zabiegów, 2 razy w tygodniu. Tak naprawdę z tego względu, że jest to naturalny masaż modelujący nie ma limitów w ilości zabiegów. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na większą ilość zabiegów rekomendujemy wówczas rzadsze sesje.

Dlaczego klientki kochają endermologię ?

Dlatego, że endermologia lpg to całkowicie naturalny, bezpieczny, nieinwazyjny i odprężający zabieg, który daje widoczne efekty wyszczuplające i modelujące ciało.

Efekt przed i po – 10 zabiegów
Przed i po – 10 zabiegów

Jakie są przeciwwskazania do endermologii ?

 • Ciąża
 • Okres karmienia piersią
 • Nowotwory
 • Niektóre choroby przewlekłe
 • Żylaki
 • Niedawno odbyte zabiegi chirurgiczne
 • Infekcje bakteryjne i wirusowe

Karboksyterapia. Cellulit i tkanka tłuszczowa nie ma szans!

Karboksyterapia to zabieg polegający na podaniu podskórnie dwutlenku węgla przy pomocy małej igiełki. Na redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej działa w dwojaki sposób. Dwutlenek węgla zmienia się częściowo w kwas węglowy i rozpuszcza komórki tłuszczowe, które następnie są metabolizowane.

Gaz medyczny, który jest używany do zabiegów jest całkowicie bezpieczny i dla nas naturalny. Posiada bardzo bogatą dokumentację medyczną. Tak naprawdę w medycynie jest wykorzystywany już od wielu lat. Początkowo używali go specjaliści kardiolodzy z Francji do leczenia niewydolności żylnej, miażdżycy i owrzodzeń cukrzycowych. Zauważyli oni, że po serii zabiegów zdecydowanie poprawia się wygląd skóry.

Jak działa karboksyterapia ?

Podanie dwutlenku węgla:

 • Powoduje mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych
 •  Silnie rozszerza naczynia krwionośne, w wyniku czego następuje zwiększenie przepływu krwi
 • Poprawia także krążenie limfatyczne, dzięki czemu następuje redukcja obrzęków oraz toksyn z organizmu
 • Stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co ma działanie odmładzające. Skóra jest bardziej elastyczna i gładka
 • Poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu komórki są lepiej dotlenione i odżywione

Jak wygląda zabieg karboksyterapii ?

Zabieg rozpoczyna konsultacja z terapeutką. Wspólnie lokalizujecie problem i określacie cel zabiegu. Do zabiegu używane jest niewielkie urządzenie, do którego podpięta jest butla z medycznym gazem. Przed rozpoczęciem iniekcji bardzo dokładnie jest dezynfekowana skóra.

Zabieg trwa 20-30 minut. Odczuwalne są ukłucia igiełką, a podczas podawania gazu lekkie rozpieranie i pieczenie. Zabieg karboksyterapii  można tak naprawdę wykonać na całym ciele. Z reguły jednak podczas zabiegu skupiamy się na jednym, konkretnym obszarze.

Po zabiegu widoczne są niewielkie ślady po wkłuciu, na których mogą również pojawić się siniaczki.

Ile należy wykonać zabiegów i z jaką częstotliwością ?

Ilość zabiegów zależy od danego problemu, jednak minimalna ilość w celu zredukowania cellulitu to 10 zabiegów, wykonywanych 2 razy w tygodniu. Karboksyterapia to również świetne narzędzie do redukcji rozstępów. Warto o tym również pomyśleć decydując się na pakiet łączony z innymi zabiegami.

Czy karboksyterapię można łączyć z innymi zabiegami antycellulitowymi ?

Klientki bardzo często zastanawiają się karboksyterapia czy endermologia. Nie wiedzą jednak, że obie te metody z powodzeniem można łączyć w celu uzyskania większych i szybszych efektów antycellulitowych.

Efekt połączenia endermologii LPG i Karboksyterapii

Wówczas wybiera się pakiet 10 x endermologia i 10 x karboksyterpia. Oba zabiegi antycellulitowe wykonuje się 2 razy w tygodniu. Najpierw masaż modelujący endermologią na całe ciało, a następnie karboksyterapię na wybraną partię. Ten sposób to najszybsza droga do pozbycia się cellulitu na nogach lub nadmiaru tkanki tłuszczowej np. na brzuchu.

Jakie są przeciwwskazania do karboksyterapii?

 • Ciąża i okres kamienia
 • Hemofilia
 • Zaawansowana anemia
 • Ciężkie choroby nerek i płuc
 • Nowotwory
 • Infekcje bakteryjne i wirusowe

Które jeszcze wyszczuplające zabiegi na ciało warto ze sobą łączyć aby szybciej i efektowniej pozbyć się cellulitu i wymodelować ciało ?

Jeśli Twoim problemem poza cellulitem jest też mało elastyczna i jędrna skóry, najlepszym zestawem będzie endermologia lpg z falami radiowymi.

Nadmiar skóry na brzuchu lub brak jej jędrności na wewnętrznej stronie uda bardzo często jest skutkiem przebytej ciąży lub szybkiej utraty wagi. Aby przyspieszyć proces regeneracji i przywrócenia jędrności skóry polecamy fale radiowe Focus rf.

Działanie fal radiowych polega na podgrzaniu tkanek do ok. 40 – 45 stopni C. Tworzenie się ciepła jest większe w tkankach, które zawierają większą ilość elektrolitów, tzn. że działają skuteczniej w przypadku skór dobrze nawodnionych. Wytworzone ciepło powoduje rozkład trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, dzięki czemu ma miejsce zjawisko redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, ciepło powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu, poprawia krążenie, przez co tkanki są lepiej odżywione i dotlenione. To z kolei wpływa na poprawę jędrności i napięcie skóry.

Zabieg falami radiowymi jest bardzo przyjemny, polega na masowaniu specjalną głowicą danego obszaru ciała przez ok. 10 – 20 minut. Podczas tego zabiegu ujędrniającego odczuwalne jest ciepło, które utrzymuje się jeszcze chwile po zabiegu.

W połączeniu z endermologią zaleca się serię :

10 x endermologia i 5 x fale radiowe. Wówczas endermologię wykonuję się 2 razy w tygodniu, a fale radiowe 1 w tygodniu ( na jedną partię ).

Czasami klientki w celu ujędrnienia większej partii ciała decydują się na zestaw:

10 x endermologia i 10 x fale radiowe. Wtedy fale też wykonuje się 2 razy w tygodniu na przemiennie na 2 różne okolice np. raz na wewnętrzną część ud, a kolejny raz na brzuch lub ramiona.

Dzięki takiej serii efekt ujędrniający uzyskamy na większym obszarze ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu falami radiowymi Focus RF

 • Ciąża i okres karmienia
 • Metalowe implanty w organizmie
 • Zaburzenia krążenia i krzepnięcia krwi
 • Nowotwory
 • Infekcje bakteryjne i wirusowe
 • Przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegowym

Czy istnieją skuteczne zabiegi antycellulitowe, przy których nie stosuje się urządzeń ?

Jeśli masz przeciwwskazania do opisanych powyżej zabiegów modelujących lub z innych przyczyn nie możesz się takim poddawać proponujemy zabiegi wspomagające odchudzanie opierające się na kosmetykach. Są one również często traktowane jako zabiegi uzupełniające do endermologii lub fal radiowych Focus RF.

Wyszczuplająco – antycellulitowy zabieg Thalgo z mikronizowanymi algami.

Odżywcze i detoksykujące połączenie składników produktów Thalgo w tym zabiegu pozwoli na wygładzenie i przyspieszenie metabolizmu skóry.  Zabieg ten oparty jest na zmikronizowanej w 100 % naturalnej aldze morskiej, bogatej w składniki mineralne, proteiny oraz witaminy.

Zabieg rozpoczyna się aromatycznym, solnym peelingiem całego ciała. Dokładne złuszczanie naskórka ma na celu wygładzenie ciała oraz przygotowanie skóry do kolejnych etapów zabiegu. Tak przygotowana skóra jest w stanie przyjąć zdecydowanie więcej składników z nakładanych produktów. Następnie peeling należy spłukać pod prysznicem.