Endermologia, głównie kojarzona jest jako zabieg na cellulit, którego celem również jest poprawa jędrności i elastyczności skóry całego ciała. Endermologia Alliance w Krakowie, to najczęściej wybierana opcja wśród zabiegów modelujących i wyszczuplających sylwetkę. Jednak niewiele osób wie, że tym samym urządzeniem wykonujemy również endermologię na twarz.

Czym jet endemrologia Alliance?

To najnowsze urządzenie francuskiej firmy LPG. To innowacyjny i całkowicie bezpieczny aparat do skutecznej, nieinwazyjnej i naturalnej stymulacji skóry. Zabieg na twarz wykonany oryginalnym urządzeniem LPG nosi również nazwę Endermolift lub Egrolift. Jego skuteczność została potwierdzona przez ponad 100 badań naukowych. Endermologia Alliance to urządzenie, które łączy funkcję zabiegów na ciało i twarz.

            Celem wykonania endermologii na ciało jest przede wszystkim modelowanie sylwetki. Najszybciej widoczna jest redukcja cellulitu, zmniejszenie obwodu ciała oraz wygładzenie skóry. Do ciała używa się dwóch, większych głowic, o różnych rozmiarach, a do zabiegu klientka przebiera się w charakterystyczne, białe ubranko, którego celem jest ochrona skóry.

            Z kolei użycie endermologii  Alliance na twarz, w Krakowie, w naszym gabinecie skupia się przede wszystkim na odmłodzeniu i wygładzeniu skóry.

Na czym polega endermolift na twarz?

Do zabiegów na twarz używa się mniejszej głowicy, która posiada dwie, wymienne końcówki, wyposażone w specjalne klapki. Pierwsza jest większa i używamy jej do zabiegów na piersi, dekolt, szyje oraz większość twarzy. Mniejsza natomiast jest stosowana tylko na twarz, do miejsc trudniej dostępnych tj. okolice oczu czy ust. Podczas zabiegu głowica dość intensywnie i pulsacyjnie zasysa skórę, która jest jednocześnie masowana przez klapki. Można powiedzieć, że endermologia na twarz to rytmiczny i wibracyjny masaż podciśnieniowy skóry.

Jak endermologia Alliance działa na skórę?

Endermologia na twarz to przede wszystkim dynamiczna, ale naturalna stymulacja głęboko położonych komórek skóry, a także drenaż limfatyczny. Połączenie w jednym zabiegu, ruchów pulsacyjnych oraz wibracyjnych pobudza fibroblasty do produkcji włókien młodości, czyli kolagenu i elastyny, które gwarantują lepszą sprężystość i jędrność skóry. Zwiększa się również produkcja kwasu hialuronowego, który naturalnie wypełnia i nawilża. Wszystkie te składowe można traktować jak „naturalny kosmetyk”, który wypełnia zmarszczki. W wyniku serii zabiegów obserwujemy widoczne zagęszczenie, ujędrnienie, nawilżenie oraz ogólną poprawę kondycji. Każdy zabieg powoduje też silne pobudzenie krążenia, a także dotleniania. Już po pierwszym zabiegu na twarzy, widzimy zdrowy blask i lepszy koloryt.

Czy endermolgię na twarz można łączyć z innymi zabiegami ?

Oczywiście, endermolift jest doskonałym wstępem do zabiegów pielęgnacyjnych, może śmiało zastąpić masaż manualny. Przed endermologią możemy wykonać delikatniejsze formy peelingu, a zaraz po nim wykonujemy endermolift. Peeling oczyszcza i złuszcza skórę, a endermologia z kolei intensywnie pobudza krążenie. Skóra wówczas jest doskonale przygotowana do tego, aby przyjąć i dobrze wchłonąć wszystkie nakładane później na nią preparaty. W naszym gabinecie, w Krakowie endermologię na twarz najczęściej łączymy z zabiegami marki Thalgo, Germaine de Capuccini oraz z infuzją tlenową oraz radiofrekwencją Focus RF.

Czy endermologia usuwa podwójny podbródek?

Często pytacie Nas, czy jest sposób na podwójny podbródek? W Krakowie, w naszym gabinecie endermologia Alliance to jedna z metod, jaką stosujemy do walki z tym problemem. Zazwyczaj na pojawienie się podwójnego podbródka składają się dwie rzeczy. Pierwsza to nadmiernie zlokalizowana tkanka tłuszczowa, a druga to skóra, która utraciła już jędrność i sprężystość. Dzięki temu, że endermologia pomaga zredukować tkankę tłuszczową, a także ujędrnia skórę, możemy działać na te oba problemy jednocześnie.

Endermologia na twarz ile zabiegów należy wykonać?

Ilość oraz częstotliwość zabiegów endermologii na twarz jest uwarunkowana indywidualnymi potrzebami oraz problemami skóry. Najczęściej jednak z tego względu, że endermolift to naturalna stymulacja skóry, należy ją wykonać w serii ok. 5- 10 zabiegów raz lub dwa razy w tygodniu. Taka częstotliwość pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Jakie są największe zalety endermologii Alliance na twarz?

 • jest to nieinwazyjna, naturalna pielęgnacja skóry
 • jest przyjemna i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania
 • zabieg jest bezpieczny, może być wykonywany u kobiet w ciąży i matek karmiących
 • to nowoczesne urządzenie, produkowane przez światową markę z ponad 30-letnim doświadczeniem
 • skuteczność zabiegów jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi i certyfikatami

Jak się przygotować do zabiegu endermologii na twarz?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Ważne, aby skóra w żaden sposób nie była podrażniona i należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Dodatkowo warto intensywnie nawadniać organizm. 

Wskazania do endermologii Alliance na twarz, szyję i dekolt

 • skóra wiotka, cienka, mało elastyczna
 • skóra pozbawiona jędrności i sprężystości
 • skóra pozbawiona blasku
 • skóra sucha, o słabej kondycji
 • zmarszczki
 • podwójny podbródek
 • zabieg zarówno dla kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku

Przeciwwskazania do endermologii Alliance na twarz

 • bakteryjne, wirusowe (opryszczka) lub grzybicze infekcje skóry
 • stany zapalne
 • trądzik
 • niektóre choroby przewlekłe
 • botox (3 tygodnie)
 • wypełniacze (czas w zależności od lokalizacji i ilości wypełniacza)

Jeśli interesują Cię nieinwazyjne, naturalne i stymulujące zabiegi na twarz, to warto zwrócić uwagę na Endermologia Alliance. Kraków, to miasto, w którym nasz salon działa już wiele lat. Przez ten czas miałyśmy okazję wypróbować wiele, różnych nieinwazyjnych zabiegów odmładzających i śmiało możemy powiedzieć, że endermologia Alliance należy do naszych ulubieńców.

Masz więcej pytań? Zapraszamy na spotkanie, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i dobrać najlepszą pielęgnację dla Twojej skóry.