Chuda, grubsza, niska czy wysoka – nie ma najmniejszego znaczenia. Cellulit dręczy większość kobiet, niezależnie od wagi, wzrostu, wieku czy rodzaju sylwetki. Cellulit potocznie jest zwany skórką pomarańczową, dlatego że powoduje na skórze widoczne nierówności. Obecnie szacuje się, że jest to problem, który dotyka aż 90 % kobiet.

Dlaczego tylko kobiet?

Pewnego razu oglądając kabaret usłyszałam żart : – On 1: Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu? – On 2: Ponieważ jest brzydki, proste!

Cóż…czy aby na pewno?
Badania wskazują, że na 99 kobiet z problemem cellulitu przypada tylko 1 mężczyzna z podobnym problemem…. Dlaczego właśnie my L ? Przede wszystkim drogie Panie to estrogeny, żeńskie hormony, a także różnica w budowie tkanki tłuszczowej pomiędzy kobietą, a mężczyzną.

Skąd się bierze cellulit?

Jest wynikiem nierównomiernie rozmieszczonej tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii. Aby było Ci łatwiej, wyobraź sobie, że komórki tłuszczowe z różnych powodów zaczynają się mnożyć. To powoduje, że zaczynają się układać w skupisko, które zwane jest zrazikiem. Taki zrazik jest jednostką budulcową naszej tkanki tłuszczowej, którą możesz porównać do cegły, z której buduje się budynki. Pomiędzy naszymi „ cegiełkami „ biegną naczynia krwionośne oraz nerwy i jeżeli komórki tłuszczowe zaczynają się namnażać, a tym samym rozrasta się zrazik to pojawia się ucisk na naczynia krwionośne. To powoduje upośledzenie pracy naczyń, tworzą się zastoje i obrzęki, a to z kolei powoduje mniejsze odżywienie tkanek. Skóra nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych przez co włókna kolagenowe ulegają zwłóknieniu. Tworzą się wyczuwalne pod palcami grudki oraz wizualnie pogarsza się kondycja skóry. Cellulit najczęściej widoczny jest na udach, pośladkach i ramionach. 

Kiedy jest większe ryzyko pojawienia się Cellulitu?

U osób zdrowych, nie mających problemów z gospodarką hormonalną, pojawieniu się cellulitu sprzyja przede wszystkim siedzący tryb życia, złe nawyki żywieniowe, nadmiar używek i obcisłe ubrania.

Najlepsze metody na modelowanie ciała i usuwanie cellulitu w Krakowie, w Farmie Urody? Współczesna kosmetologia zna już wiele sposobów na wysmuklenie ciała. W naszym gabinecie w Krakowie zabiegi na celluliti zabiegi  wyszczuplające cieszą się dużym powodzeniem. Do najbardziej popularnych należą:

Endermologia LPG

  • Wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki
  •  Pozbycie się tkanki tłuszczowej w strategicznych miejscach
  •  Wyeliminowanie uporczywego cellulitu
  •  Ujędrnienie skóry

Jest to całkowicie naturalny zabieg polegający na masażu podciśnieniowym, który wykonuje się urządzeniem wyposażonym w specjalistyczną głowicę. Terapia polega na intensywnym odziaływaniu na skórę i tkankę podskórną. Masaż ten doskonale pobudza krążenie, dzięki czemu przyspiesza metabolizm oraz stymuluje do produkcji włókna kolagenowe. Efektem jest wyszczuplenie i ujędrnienie całego ciała oraz redukcja cellulitu. Zabieg wykonuje się w specjalnym ubranku, który chroni skórę przed uszkodzeniem. W naszym mieście w Krakowie, endermologia cieszy się dużą sympatią, zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bardzo efektowny. Z powodzeniem można go wykonać o każdej porze dnia. 

Masaż antycellulitowy Kraków

Jak długo trwa i ile trzeba zrobić zabiegów ?
Zabieg trwa 40 minut, należy wykonać serię 10-20 zabiegów, 2 razy w tygodniu.

Czy zabieg boli
Pierwsze 2-3 zabiegi odczuwa się jako mocny masaż, później kiedy tkanka już jest rozmasowana zabieg jest przyjemny.

Medyczna Karboksyterapia

  • Redukcja cellulitu i lokalnej tkanki tłuszczowej
  • Poprawa krążenia
  • Leczenie rozstępów i blizn
Karboksyterapia Kraków

Jest to bardzo precyzyjny zabieg, który polega na kontrolowanym podaniu dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Gaz medyczny CO2 w sposób chemiczny i mechaniczny niszczy komórki tłuszczowe. Wprowadzony dwutlenek węgla zmienia się częściowo w kwas węglowy i rozpuszcza komórki tłuszczowe, dzięki czemu następuje usuwanie  cellulitu. Kraków to miejsce, gdzie w naszym gabinecie opowiemy Ci o przebiegu zabiegu i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.  Czy zabieg jest bezpieczny?

Dwutlenek węgla jest dla nas całkowicie neutralny i ciągle obecny w naszym organizmie. Bierze udział w wymianie tlenowej. Z krwi jest transportowany do płuc, gdzie jest wymieniany na tlen. W trakcie zabiegu odczuwalne jest wkłucie cienkiej igły oraz podanie gazu, które odbierane jest jako rozpieranie i lekkie pieczenie. Po zabiegu pozostają siniaczki i miejscowo lekki obrzęk.
Dodatkowo CO2 pobudza procesy regeneracyjne, dzięki czemu tworzą się nowe naczynia krwionośne, zdecydowanej poprawie ulega również krążenie krwi.

Ile trwa zabieg ?

Seria obejmuje 10-15 zabiegów wykonywanych 1-2 w tygodniu w zależności od okolicy.
Karboksyterapia to skuteczny zabieg na cellulit. Kraków, Farma Urody zaprasza na bezpłatne konsultacje.


Radiofrekwencja Focus RF

  • Odzyskanie utraconej jędrności i elastyczności skóry
  • Modelowanie sylwetki
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
Fale radiowe Kraków

Zabieg wykorzystuje dobroczynny wpływ fal radiowych na skórę i tkankę podskórną. Radiofrekwencja powoduje efekt podgrzania tkanek. Wytworzone ciepło wywołuje w tkance tłuszczowej efekt termolipolizy, która prowadzi do rozkładu trójglicerydów, zawartych w komórkach tłuszczowych. Dodatkowo ciepło wytworzone przez Focus RF powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu, czego efektem jest napięcie i uelastycznienie skóry.  Dodatkowo poprawia się krążenie krwi oraz przyspiesza metabolizm. Zabieg świetnie sprawdzi się w przypadku np. luźnej skóry na brzuchu lub mało elastycznej skóry na wewnętrznej stronie ud.
Zabieg jest przyjemny, wykonuje się go przy pomocy specjalnej głowicy, która wyglądem przypomina żelazko. Trwa w zależności od okolicy od 15 do 35 minut. Zaleca  się serię od 5 do 10 zabiegów, wykonywanych 1 raz w tygodniu.
Najczęściej polecana jest na wewnętrzną część ud, okolice nad kolanem, boczki, brzuch oraz ramiona.

Masz pytanie odnośnie zabiegów wyszczuplających w Krakowie? Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Ujędrnianie ramion