W świecie kosmetologii od pewnego czasu można zaobserwować trend promujący zabiegi stymulujące, czyli takie, które pobudzają skórę do korzystania z własnych właściwości regeneracyjnych. Klientki są coraz bardziej świadome i zaczęły dostrzegać, że nadmiernie wypełnione policzki i pozbawiona mimiki twarz wcale nie wygląda młodziej ani korzystniej. Dlatego coraz częściej decydują się na zabiegi twarzy, które skupiają się na zagęszczeniu i poprawie elastyczności skóry, poprawie owalu twarzy oraz jej kolorytu, w sposób bardziej naturalny.

Do najbardziej skutecznych zabiegów stymulujących należą m.in. dermapen oraz radiofrekwencja mikroigłowa Kraków. Zabiegi te opierają się na technice mikronakłuwania, których celem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry i spowolnienie procesów jej starzenia. 

Na czym polega mikronakłuwanie ?

Mikronakłuwanie polega na licznym, lecz płytkim nakłuciu skóry przy pomocy różnych urządzeń, które wyposażone są w specjalne kartridże, w których znajduje się od kilku do kilkudziesięciu igiełek. Zabieg celowo powoduje mikrouszkodzenia oraz wywołuje stan zapalny. Mikrourazy wywołują naturalny proces regeneracji tkanek. Aktywują się czynniki wzrostu skóry, które są odpowiedzialne za stymulację fibroblastów do produkcji włókien młodości. Skóra ulega przebudowie, wytwarzany jest kolagen typu I, III i IV oraz elastyna. Efektem jest lepiej ukrwiona skóra, a tym samy lepiej odżywiona. Z uwagi na fakt, że mikronakłuwanie pobudza do odnowy istotne, strukturalne elementy skóry, znajduje ono zastosowanie w redukowaniu wielu jej niedoskonałości. Ogromnym atutem zabiegów z wykorzystaniem mikronakłuć jest wysoka skuteczność, minimalna ilość skutków ubocznych oraz krótki czas rekonwalescencji.

Dermapen

Dermapen to niewielkie urządzenie, które zakończone jest jednorazowym kartridżem wyposażonym w kilkanaście igieł. Przed rozpoczęciem nakłuwania, można znieczulić skórę maścią z lidokainą w celu zredukowania dyskomfortu do minimum. Nakłuwanie często łączymy z odpowiednio dobranym koktajlem odżywczym lub osoczem bogatopłytkowym. W trakcie zabiegu powstają mikrokanaliki, które umożliwiają transportowanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Dodatkowo w naszym gabienecie w Krakowie dermapen doskonale uzupełnia się z peelingami chemicznymi, dzięki czemu mamy większe możliwości w terapiach łączonych. Podsumowując można powiedzieć, że dermapen jest zabiegiem wielokierunkowym. Jest rozwiązaniem na wiele problemów skórnych, ponieważ można wzbogacić go o różne substancje aktywne, peelingi chemiczne czy nawet osocze bogatopłytkowe, a to umożliwia stworzenie ściśle ukierunkowanego na potrzeby indywidualne zabiegu.

Dla kogo polecany jest zabieg dermapen ?

Dermapen polecany jest dla osób, które zauważyły pogorszenie się ogólnej kondycji skóry lub odczuwają powoli oznaki starzenia. Ten zabieg na twarz z takim samym powodzeniem sprawdzi się u osoby ze skórą suchą, mało elastyczną, z drobnymi zmarszczkami o nierównym kolorycie jak również w przypadku skóry mieszanej, przetłuszczającej się z licznymi zaskórnikami i rozszerzonymi porami.

Mikronakłuwanie jest najskuteczniejszą metodą do redukcji rozszerzonych porów, a dzięki temu, że mamy możliwość łączenia go z wybranym peelingiem chemicznym możemy bardzo efektownie oczyścić skórę i zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

Odczucia około zabiegowe i czas rekonwalescencji

Mikronakłuwanie możemy wykonać na różnych głębokościach, ale o tym już decyduje specjalista. Jeśli przed zabiegiem zastosujemy maść znieczulającą, nakłucia są praktycznie nieodczuwalne. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Objawy te utrzymują się do 3 dni, po których następuję złuszczanie naskórka. 

Ile należy wykonać zabiegów ?

Ilość zabiegów jest ściśle związana z problemem skóry oraz efektem jaki chcemy osiągnąć. Z reguły jednak wykonujemy minimum 3 zabiegi z odstępem ok. miesiąca. Po upływie ok. 3 tygodni od pierwszego zabiegu już są widoczne efekty.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest zabiegiem, który łączy dwie najskuteczniejsze techniki odmładzające skórę. Pierwsza to mikronakłuwanie, a druga to znana w kosmetologii od wielu lat fala radiowa. Radiofrekwencja mikroigłowa jednocześnie nakłuwa skórę przy pomocy nasadki wyposażonej w 49 igiełek oraz podgrzewa ją dzięki fali radiowej. Igiełki pokonują barierę skórną i docierają do głębszych warstw, w których impuls podgrzewa tkanki do temperatury 45-60° C, co powoduje powstanie stanu zapalnego, a następnie zmusza skórę do samoregeneracji. Powoduje to stymulacje komórek do produkcji włókien młodości, następuje przebudowa mikroarchitektury skóry, a efektem jest gładka, napięta i uelastyczniona skóra. Jest to jeden z niewielu zabiegów, który świetnie radzi sobie z wiotką skórą szyi, tzw. drugim podbródkiem oraz górną powieką. W naszym gabinecie w Farmie Urody pracujemy na urządzeniu Ellisys Duo, które wyposażone jest co warto zaznaczyć w igły nieizolowane. Oznacza to, że impuls fali radiowej działa na całej długości igły, a nie tylko na jej końcu. Pewnie dlatego jest to u Nas najczęściej wybierany zabieg odmładzający i poprawiający owal twarzy, a efekty są bardzo satysfakcjonujące.

Dla kogo polecana jest radiofrekwencja mikroigłowa ?

Dla osób, które pragną odmłodzić wygląd swojej skóry, nie tracąc przy tym naturalności. Najlepiej sprawdza się przy skórach wiotkich, mało elastycznych z tzw. chomiczkami, czyli opadającymi policzkami. Zredukuje też podwójny podbródek, utratę jędrności na szyi i zmarszczki na dekolcie tzw. zmarszczki śpiocha oraz ujędrni górną powiekę. W naszym gabinecie radiofrekwencje stosujemy również w celu redukowania blizn po trądziku lub małej chirurgii.

Odczucia około zabiegowe i czas rekonwalescencji

Do zabiegu zalecamy znieczulenie skóry maścią, ponieważ w trakcie pracy głowicy odczuwalne są mikronakłucia oraz ciepło fali. W przypadku zabiegu na twarz, odczucia określane jako nieprzyjemne są w okolicy czoła i nad górną wargą. Natomiast w okolicy szyi i dekoltu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Skóra zaraz po zabiegu jest zaczerwieniona i opuchnięta, na drugi dzień objawy te są jeszcze dość widoczne, mijają jednak w ciągu kolejnych dni.

Ile należy wykonać zabiegów i jak długo utrzymują się efekty ?

W zależności od celu jaki chcemy osiągnąć wykonujemy 2-3 zabiegi z odstępem 6-8 tygodni. O radiofrekwencji mikroigłowej w Krakowie często mówimy, że jest zabiegiem dla cierpliwych, ponieważ  pierwsze efekty są widoczne dopiero ok. 2 miesiące od pierwszego zabiegu, ale dzięki temu utrzymują się wiele miesięcy, jeśli przynajmniej w sposób dobry dbamy do skórę.

Chociaż mikronakłuwanie nie należy do zabiegów relaksujących i ekspresowo poprawiających nasz wygląd to warto wypróbować ogromną siłę tych niewielkich igiełek. Starzenie się skóry to proces, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale zdecydowanie możemy go opóźnić. Do tego potrzebne jest systematyczne działanie oraz częste pobudzanie naszej skóry do odnowy. Istnieje wiele dowodów na to, że włączanie naszych naturalnych zdolności regeneracyjnych jest w stanie utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, a dzięki temu na dłużej zachować młody wygląd. Dużym nieporozumieniem jest przekonanie, że tylko zabiegi dające natychmiastowy efekt tj. botox czy wypełniacze są w stanie utrzymać młody wygląd skóry. Jeśli zainteresował Cię artykuł i chcesz rozpocząć mądrą profilaktykę przeciwstarzeniową lub poprawić kondycję swojej skóry serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Farmy Urody w Krakowie. Dobry kosmetolog rozpozna potrzeby Twojej skóry i zaproponuje odpowiednie działanie.