Karboksyterapia


Karboksyterapia jest najbardziej nowatorskim zabiegiem i największym przełomem w świecie kosmetologii estetycznej od powstania botoksu. Zabieg karboksyterapii to kontrolowane podawanie dwutlenku węgla bezpośrednio do tkanek. Dwutlenek wprowadzany jest podskórnie lub śródskórnie z użyciem bardzo cienkiej igły. W zabiegach estetycznych stosowany jest głównie w celu:

 •  Redukcji cellulitu i lokalnej tkanki tłuszczowej

  Karboksyterapia łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych i odprowadzenie metabolitów. Skutkiem zabiegu jest zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i wymodelowanie sylwetki. Dwutlenek węgla, który jest wprowadzany, zamienia się częściowo w kwas węglowy rozpuszczający komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie powoduje wzmożony drenaż limfatyczny, poprawę metabolizmu i wydalanie uwolnionego tłuszczu. Odnowione komórki skóry i lepsza stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.
  Liczba zabiegów: od 5 do 15 zabiegów w serii, powtarzanych co 7 dni, potem co 6-8 tygodni zabieg podtrzymujący
 •  Rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu

  Celem karboksyterapii jest doprowadzenie do stymulacji procesów, które zwiększają ilość kolagenu i elastyny w skórze. Reakcja zapalna wywołana wprowadzeniem CO2 powoduje stymulację kolagenu i odnowę komórek - po kilku tygodniach rozpoczyna się remodeling skóry, włókna kolagenowe się kurczą, a efektem jest większa sprężystość i pogrubienie skóry, a tym samym odmłodzony wygląd.
  Liczba zabiegów: od 4 do 12 zabiegów w serii, powtarzanych co 7 dni
 •  Redukcja cieni i worków wokół oczu

  Aplikacji CO2 rozpoczyna proces uwalniania czynników wzrostu, a zwiększona ilość tlenu podnosi skuteczność fazy regeneracyjnej. Zaczynają być tworzone nowe naczynia krwionośne, okolice oczu się rozjaśniają, a tzw. worki pod oczami są redukowane. Zabieg karboksyterapii pozwala na walkę z przypadłością, którą powoduje słaba cyrkulacja krwi w obrębie dolnej i górnej powieki.
  Liczba zabiegów: od 4 do 12 zabiegów w serii, powtarzanych co 7 dni
 •  Redukcja rozstępów i blizn

  Rozstęp to miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego, są to wrzecionowate pasma, które występują na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Karboksyterapia usprawnia proces powstawania nowych naczyń krwionośnych, co powoduje poprawę struktury skóry. Pigmentacja skóry jest łatwiejsza, rozstępy są przyciemniane wo właściwego koloru skóry. Ulepszona synteza kolagenu i rozwarstwienie CO2 wyrównuje miejsca zmienione.
  Liczba zabiegów: od 5 do 15 zabiegów w serii, powtarzanych co 7 dni
 •  Poprawa jakości włosów i redukcja ich wypadania

  Podawany śródskórnie dwutlenek węgla CO2 rozszerza drobne naczynia. Seria zabiegów powoduje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, poprawę przepływu krwi, lepsze dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych, a w efekcie wzmocnienie włosów.
  Liczba zabiegów: od 10 do 15 zabiegów w serii, powtarzanych co 7 dni


  Dla maksymalizacji efektów karboksyterapia może być łączona z innymi zabiegami, np.:
 •  peelingi chemiczne
 •  mikronakłuwanie
 •  mezoterapia igłowa
 •  masaż próżniowy

  Przeciwwskazania do zabiegu:
  ciąża, laktacja, niewydolność nerek/płuc/serca, zatory tętnic płucnych, terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej, niektóre choroby nerek lub wątroby, zapalenie żył, hemofilia, padaczka, nowotwory, nieustabilizowana cukrzyca/ciśnienie krwi, opryszczka aktywna, trądzik różowaty aktywny, zaburzenia w gojeniu, jaskra