Zabieg wykonany przy pomocy osocza bogatopłytkowego bardzo często potocznie nazywany wampirzym liftingiem. Kraków to miasto, gdzie poszukuje się naturalnych, bezpiecznych i skutecznych sposobów na odmłodzenie i rewitalizację skóry. Właśnie taki jest zabieg osoczem bogatopłytkowym, wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do procesów regeneracyjnych.

Zabieg polega na obróbce własnej krwi ( przy pomocy odpowiedniego zestawu pobiera się krew pacjenta, a następnie umieszcza się fiolkę w specjalnej wirówce ). Po kilku minutach następuje odwirowanie i separacja osocza, dzięki czemu otrzymujemy skoncentrowane płytki krwi, zawieszone w niewielkiej ilości osocza.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym Kraków

Płytki krwi są źródłem istotnych czynników wzrostu, których zadaniem jest regeneracja tkanek, czego efektem jest poprawa kondycji skóry. Płytki krwi dodatkowo pobudzają aktywację komórek macierzystych oraz stymulację fibroblastów koniecznych do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu jest odświeżona, odmłodzona i lepiej napięta skóra.

Odmładzanie skóry krwią Kraków

Dla kogo dedykowany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Wampirzy lifting jest zabiegiem pobudzającym i regenerującym, przeznaczonym szczególnie dla osób ze skórą:

  • z oznakami starzenia
  • pozbawioną jędrności i witalności
  • wymagającą rewitalizacji i odbudowy
  • skłonną do alergii

Osocze bogatopłytkowe to metoda naturalna, dzięki temu może z niej skorzystać prawie każda osoba. W zależności o wieku i stanu skóry można uzyskać różne efekty terapeutyczne. Osocze to substancja biologicznie obojętna, dlatego jest to doskonała alternatywa dla alergików, uczulonych na inne preparaty przeznaczone do regeneracji i odbudowy skóry (np. koktajle do mezoterapii igłowej).

Wampirzy lifting Kraków

Ten rodzaj odmładzania skóry w Krakowie zyskał już wielu sympatyków. Głównie za sprawą jego subtelnych efektów. Wampirzy lifting to doskonały wybór dla osób, które nie chcą korzystać z inwazyjnych metod odmładzania, pragną zachować całkowitą mimikę i cieszyć się naturalnym wyglądem.

Zabiegi odmładzające Kraków

Czy zabieg boli?

Przed zabiegiem na twarz nakładamy maść znieczulającą, która prawie całkowicie neutralizuje dyskomfort pacjenta podczas zabiegu.

Jak wygląda skóra po zabiegu? Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i w niektórych miejscach lekko opuchnięta. Objawy mijają samoistnie zwykle w przeciągu 24h. Skutki uboczne? Najczęstszym skutkiem ubocznym są drobne siniaczki, które zwykle znikają po kilku dniach. Ich pojawienie się jest uwarunkowane indywidualną reakcją na wkłucia. W przypadku skór bardzo cienkich i delikatnych ryzyko pojawienia się ich, zwiększa się.

Jak często ?

Nie ma jednego, ustalonego standardu terapii osoczem bogatopłytkowym. Lekarz medycyny estetycznej po dokładnym wywiadzie i analizie skóry, dobiera schemat terapii indywidualnie. 

Fibryna bogatopłytkowa I- PRF

A jeśli Twoja skóra zmaga się z poważniejszymi problemami takimi jak: głębokie zmarszczki, bruzdy, kurze łapki czy zapadnięta skóra z ubytkami tkanek  najlepszym rozwiązaniem będzie Fibryna bogatopłytkowa I-PRF.

Czym różni się zabieg Osoczem bogatopłytkowym od Fibryny I-PRF ?
W zabiegu osoczem, głównymi elementami czynnymi są płytki krwi i wydzielane przez nie czynniki wzrostu, które uwalniane są natychmiastowo przez około 7 dni. Dlatego dedykowany jest osobom z drobnymi zmarszczkami, słabo napiętą skórą, która potrzebuje rewitalizacji.

Natomiast w zabiegu Fibryna I-PRF elementami czynnymi oprócz płytek krwi są także fibryna, komórki macierzyste i leukocyty. Uwalnianie ich jest wolniejsze i utrzymuje się powyżej 7 dni. Wytwarza się trójwymiarowa sieć fibryny, dzięki czemu uzyskujemy jeszcze lepsze efekty regeneracyjne oraz natychmiastowe subtelne wypełnienie zmarszczek, bruzd lub doliny łez – jest to więc idealny zabieg dla osób, których skóra wymaga silniejszej odbudowy i regeneracji.

Oba te zabiegi uzupełniają się, dlatego dzięki ich połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać rewelacyjne efekty.

Przeciwwskazania

  • Okres ciąży i karmienia piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Aktywna opryszczka

Czy zabieg osoczem to odpowiedni zabieg na zmarszczki? Kraków to miasto, w którym zabiegi odmładzające cieszą się dużym powodzeniem, ale bardzo istotnym warunkiem przy wyborze tego najbardziej odpowiedniego jest jednak naturalność. Subtelna poprawa urody to największa zaleta wampirzego liftingu. W Krakowie, w Farmie Urody zabieg wykonuje wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej. Serdecznie zapraszamy 🙂