Oczyszczanie wodorowe to absolutny hit w kosmetologii. Jest to bardzo uniwersalny zabieg kosmetyczny, przeznaczony dla skór starszych i młodych, zarówno zanieczyszczonych, z rozszerzonymi porami jak i delikatnych i naczyniowych.

Dlaczego oczyszczanie wodorowe jest tak wszechstronne ?

Ponieważ urządzenie, którego używamy w naszym gabinecie kosmetycznym w Krakowie jest wyposażone w 2 końcówki. Jedna posiada gładką, nieinwazyjną powierzchnię, która delikatnie wymywa zanieczyszczenia z rogowej warstwy naskórka, dlatego ten rodzaj oczyszczania często rekomendowany jest dla młodzieży,  aby nie uszkodzić ich wrażliwej skóry. Druga jest zakończona ściernym, diamentowym rdzeniem. Działanie tej ostatniej można porównać do zabiegu mikrodermabrazji, lecz w tym przypadku oczyszczanie skóry odbywa się w towarzystwie wody wodorowej.

Jak działa oczyszczanie wodorowe ?

Głowica urządzenia zasysa fragment skóry, woda pod ciśnieniem wciąga starty przez diamentową nasadkę naskórek oraz wymywa zaskórniki. Można powiedzieć o oczyszczaniu wodorowym, że jest to forma bezbolesnego oczyszczania skóry. Kraków niestety nie może się pochwalić czystym powietrzem, a zanieczyszczone środowisko to stres dla skóry, a to z kolei oznacza zbyt dużo wolnych rodników.

Rodniki są to cząstki mające w swoim składzie atomy tlenu niesparowane z elektronem. Są to tzw. reaktywne formy tlenu, które nam szkodzą. Nadmiar wolnych rodników niszczy białka, kwasy nukleinowe i lipidy w komórkach, w wyniku czego skóra traci elastyczność oraz młody i promienny wygląd.

Oczyszczanie wodorowe dostarcza skórze wody z cząsteczkami wodoru, który jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, dzięki temu posiada zdolność penetracji w głąb skóry. Cząsteczki wodoru łączą się z wolnym rodnikiem i przekształcają się w nieszkodliwą dla nas wodę i tlen. Dzięki temu dezaktywujemy cząstki, które powodują przedwczesne starzenie się skóry.

Dlaczego oczyszczanie wodorowe odmładza skórę ?

Główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry,  jest nadmiar wolnych rodników. |Jest to również powód pogarszającej się kondycji skóry, ponieważ szkodliwe formy tlenu upośledzają jej odporność, czego często konsekwencją są podrażnienia, stany zapalne czy uciążliwa suchość.  Jednym z zabiegów prowadzącym do zmniejszenia ilości wolnych rodników jest zabieg oczyszczania wodorowego, wykonany aktywną wodą z dużą zawartością cząsteczek wodoru.

Jak wybrać najlepsze urządzenie do oczyszczania wodorowego w Krakowie ?

Dobry aparat do oczyszczania wodorowego powinien  sam wytwarzać wodę wodorową w generatorze i odprowadzać ją do osobnego pojemnika. W urządzeniu Criss Multi zastosowano unikalne rozwiązanie polegające na wytworzeniu wody wodorowej i odseparowaniu jej od wody kwaśnej bezpośrednio przed zabiegiem oczyszczania skóry. Dzięki temu do zabiegu używamy wody z aktywnym wodorem.

Dlaczego oczyszczanie wodorowe nazywane jest oczyszczanie wieloetapowym?

Ponieważ oczyszczanie wodorowe doskonale łączy i uzupełnia  się z innymi zabiegami. Aby stworzyć oczyszczanie wieloetapowe skóry najczęściej łączymy je z oksybrazją, peelingiem chemicznym, infuzją tlenową lub peelingiem kawitacyjnym.

 Oczywiście konfigurację zabiegu tworzy doświadczony kosmetolog, który dostosowuje go do indywidualnych potrzeb klienta.

Czy oczyszczanie wodorowe to dobry zabieg dla mężczyzn ?

Oczywiście, że tak. Męska skóra często boryka się z zanieczyszczeniami, zaskórnikami, łojotokiem i rozszerzonymi porami, a oczyszczanie wodorowe będzie idealnym rozwiązaniem na te problemy. Dodatkowo jest bezbolesne i bezpieczne.

 Jak często można stosować oczyszczanie wodorowe ?

Częstotliwość wykonywania zabiegów i ilość w serii zależy od potrzeby i problemu skóry. Zazwyczaj wykonuję się od 3-10 zabiegów w serii w odstępach 10-28 dni.

Zabieg oczyszczania woda wodorową polecany jest także jako pojedynczy zabieg, którego celem jest głębokie oczyszczenie skóry, a także zwiększenie absorpcji składników aktywnych w dalszym procesie pielęgnacji skóry.

Czy oczyszczanie wodorowe można wykonywać cały rok ?

Tak, oczyszczanie wodorowe jest zabiegiem całorocznym. Dzięki temu, że jest bezinwazyjny, skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji.  W połączeniu w oksybrazją jest często polecany w okresie letnim.

Działanie oczyszczania wodorowego:

 • złuszcza martwych komórek naskórka
 • oczyszcza skórę i redukuje ilość zaskórników
 • neutralizuje wolne rodniki
 • działa odmładzająco
 • odświeża i rozjaśnia
 • poprawia koloryt
 • poprawia jędrności i elastyczność
 • dotlenia i nawilża

Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego

 • Zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • Nowotwory
 • Aktywne choroby skóry