Jesień i zima to czas refleksji i wyciszenia. Otulamy się w swetry oraz kocyki i niestety często zapominamy o potrzebach naszego ciała. Ze względu na obecną sytuację ograniczamy spotkania z ludźmi i unikamy dotyku. A przecież dotyk, kontakt z ciałem ma właściwości terapeutyczne. To nie tylko relaks, to również pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Masaż twarzy to przyjemny sposób na rozładowanie napięć, tych zewnętrznych, które widoczne są w zmarszczkach jak i wewnętrznych, które są efektem stresu i życia w biegu. Masaż twarzy jest sojusznikiem w drodze do spowolnienia skutków starzenia się skóry.

Dlaczego skóra się starzeje ?

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą zmiany w strukturze kości, mięśni i tkance podskórnej, co wpływa na zmianę proporcji twarzy. I to właśnie zmiany w owalu twarzy świadczą o upływie czasu, a nie zmarszczki. Jest to tzw. zasada odwróconego trójkąta. U osób młodych podstawa trójkąta jest u góry, a wraz z upływem czasu przemieszcza się w dół. Zanikające poduszki tłuszczowe oraz osłabione mięśnie twarzy są najbardziej odpowiedzialne za utratę owalu twarzy. Zapadają się policzki, pojawiają się zmarszczki, skóra traci jakby rusztowanie.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry ?

Utrata jędrności, skóra staje się cieńsza i wiotka. Pojawiają się zmarszczki i zmiany w kolorycie, powstałe na skutek szkodliwego działania promieniowania UV. Na twarzy człowieka występuje około 50 mięśni, które, jak już wspomniałam wcześniej, z wiekiem osłabiają się, co wpływa niekorzystnie na wygląd twarzy. Istnieją jednak techniki i odmiany masażu twarzy, które wykonywane systematycznie przez dobrego kosmetologa będą wzmacniać rusztowanie twarzy, dzięki czemu będziemy mogły dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Odmładzający masaż twarzy przeprowadzony w serii to gwarancja lepszej elastyczności, gładkości, lepszego ukrwienia, a tym samym odżywienia, redukcji opuchlizny wokół oczu, a także rozluźnienia i odprężenia.

To najbardziej popularny masaż odmładzający twarzy w ostatnim czasie. Nie jesteśmy tym faktem zdziwione, to cudowny, relaksujący i skuteczny sposób na natychmiastową poprawę wyglądu. W naszym gabinecie w Krakowie masaż Kobido jest najchętniej wybierany w pakiecie 5 zabiegów, które wykonujemy raz w tygodniu. Masaż Kobido wywodzi się z prastarej Japonii i należy do jednej z najtrudniejszych technik masażu. Jego celem jest przede wszystkim rozluźnienie mięśni twarzy, za czym idzie wygładzenie zmarszczek. Rytuał obejmuje dekolt, szyję, kark i całą głowę i trwa równą godzinę. Mięśnie twarzy są połączone z mięśniami szyi i karku, dlatego aby uzyskać oczekiwany efekt na twarzy należy pracować na tych wszystkich grupach mięśniowych. Masaż rozpoczyna się ciągnięciem za włosy, ma to na celu rozluźnić mięśnie czepca i wprowadzić w stan odprężenia. Następnie wykonujemy pierwszą część masażu na sucho, aby rozgrzać tkanki głębokie i pobudzić krążenie.

Po około 20 minutach rozpoczyna się część relaksacji twarzy, masaż wykonywany jest już na kremie lub oleju. Wybór środka poślizgowego zależy od kosmetologa, dobierany jest pod indywidualne potrzeby skóry. W trakcie masażu myślimy też o pielęgnacji skóry dlatego używamy tylko wartościowych w składzie kremów lub naturalnych olejów. Po relaksacji wykonujemy ruchy drenujące, których zadaniem jest usunięcie toksyn i obrzęków na twarzy. Następnie rozpoczynamy intensywną i energiczną część liftingującą, która ma na celu ujędrnić i wygładzić obszar skóry twarzy i szyi. Ta część polega na rozluźnieniu skurczonych mięśni. Na koniec przypada część wyciszająca oparta na akupresurze twarzy. Dla osób wymagających i poszukujących idealnej pielęgnacji proponujemy łączyć odpowiednie zabiegi w jednej sesji z masażem Kobido. W Krakowie nasi kosmetolodzy z pewnością dopasują właściwe połączenie, aby już po jednym zabiegu uzyskać spektakularny efekt.

Obszary wykonywania masażu: twarz, szyja, kark, dekolt i głowa.

Czas masażu: 60 min

Cena: 200 zł

Cena w pakiecie: 5 zabiegów 750 zł

Rewolucyjny masaż twarzy intensywnie liftingujący, delikatnie drenujący, głęboko rozluźniający. Masaż twarzy Hollywood Lifting to wieloetapowa stymulacja skóry twarzy i tkanek, którego celem jest modelaż twarzy, szyi i dekoltu, a także lepsze ukrwienie. Efekt widać już po pierwszym zabiegu. Bezinwazyjny zabieg podnosi owal twarzy, modeluje policzki, rozluźnia napięcia mięśniowe, poprawia ukrwienie skóry, delikatnie drenuje, łagodzi rysy twarzy oraz likwiduje zastoje limfatyczne. Skóra staje się jędrna i pełna blasku, zmarszczki zostają spłycone, mięśnie odżywione i dotlenione. Twarz staje się bardziej promienna, a cera wygląda na młodszą i dużo zdrowszą.

Masaż twarzy Lifting Fusion 3d składa się z 3 etapów:

● Pierwszy to drenaż, który poprawia krążenie krwi i limfy oraz usuwa toksyny. Masaż lifting 3D kładzie spory nacisk na tę część, co szczególnie powinno zachęcić osoby borykające się z zastojami i obrzękami na twarzy.

● Drugi etap to relaks, który wykorzystuje techniki Lomi Lomi, czyli masażu hawajskiego. To masaż który opiera się na cudownie relaksującej metodzie głaskania twarzy i ciała przedramionami. Dzięki temu odmładzający masaż twarzy Hollywood Lifting wyróżnia się na tle innych masaży.

● Ostatni etap to lifting, czyli głęboki masaż mięśni twarzy, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek i podtrzymanie owalu twarzy. Rezultatem połączenia tych etapów jest intensywna i dogłębna stymulacja wszystkich warstw skóry, a także mięśni wyrazowych twarzy. W rezultacie uzyskuje się głębokie pobudzenie, odżywienie i lifting całej struktury mięśniowej podtrzymującej skórę. Po masażu skóra jest napięta, owal twarzy jest wyraźnie poprawiony, a zmarszczki zniwelowane. Masaż twarzy Lifting 3d działa nie tylko miejscowo, poprawiając stan skóry, ale wpływa także na całe ciało – relaksuje je i głęboko regeneruje.

Obszary wykonywania masażu: twarz, szyja, dekolt oraz pojedyncze elementy masażu głowy.

Czas masażu: 60 min

Cena: 180 zł

Cena w pakiecie: 5 zabiegów 720 zł

Masaż Quiro – Hiszpański przeciwzmarszczkowy masaż twarzy

Masaż pochodzący z Hiszpanii. Skupia się głównie na obszarach twarzy, na których najczęściej pojawiają się zmarszczki . Jest niezwykle przyjemny i skuteczny w swoim działaniu. Techniki masażu Quiro, które zwalczają zmarszczki to przede wszystkim ugniatanie, rolowanie, oklepywanie, podszczypywanie i wibracje. Dodatkowo głębokie głaskanie i rozcieranie twarzy, szyi, dekoltu oraz karku zapewnia głęboki relaks i rozluźnienie całego ciała. Masaż głęboko pobudza warstwy skóry do działania, a w odczuciach jest bardzo przyjemny i relaksujący.

Jakie efekty daje masaż Quiro?

● skupia się głównie na zmarszczkach co sprawia, że płytkie zmarszczki znikają, a głębokie ulegają spłyceniu

● skóra staje się napięta i jędrna

● poprawia się koloryt skóry

● rysy twarzy łagodnieją

● silne działanie antystresowe

Obszary wykonywania masażu: twarz, szyja, dekolt oraz elementy masażu głowy.

Czas: 60 min

Cena: 180 zł

Cena w pakiecie: 5 zabiegów 720 zł

Timeexpert – Liftingujący masaż twarzy

Oryginalna, opływowa i przyjemna technika masażu, która “rzeźbi” twarz i szyję bardzo precyzyjnymi ruchami, intensywnie pracującymi nad owalem pod każdym kątem (360°). To jedyny masaż twarzy w naszej ofercie, który wykorzystuje niekonwencjonalną technikę pracy “twarzą w twarz”. Klient podczas masażu nie leży na płasko, jak w przypadku pozostałych technik masażu, a przyjmuje pozycję półsiedzącą. Obejmuje on zarówno ruchy medycyny orientalnej, stymulujące odmładzanie twarzy, jak i ruchy inspirowane najbardziej awangardowymi technikami medycyny estetycznej. Siła formuły w połączeniu z mistrzowskim opanowaniem techniki masażu daje doskonałe rezultaty napinające. Masaż ten często jest wykonywany na produktach zawierających antyoksydanty, dzięki czemu poza poprawą elastyczności, uzyskujemy efekt rozświetlonej i zdrowej skóry.

Obszary wykonywania masażu: twarz, szyja, kark i dekolt.

Czas: 40 min, cena: 160 zł

Cena w pakiecie: 5 zabiegów 600 zł

Masaż Marma Mukabhyanga

Nasze ciało jak i umysł są ze sobą ściśle powiązane i całkowicie od siebie zależne. W sytuacji gdy nasze ciało niedomaga od razu tracimy chęć do codziennych obowiązków, a w sytuacji, gdy umysł pełny jest negatywnych myśli, to ciało odbiera niewłaściwe wskazówki i zaczyna chorować. Obie te strefy stykają się w punktach, które nazwane zostały punktami Marma. Masując te punkty możemy mieć wpływ na poziom energii krążącej w ciele. Poprzez zastosowanie odpowiednich technik jesteśmy w stanie stymulować poziom energii przez co możemy przywrócić spokojny sen czy blask spojrzenia, usunąć zmęczenie z twarzy i ukoić stres.

Mukabhyanga jest masażem Ajurwedyjskim. Ajurweda to najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii, sprzed pięciu tysięcy lat. Masaż twarzy Mukabhyanga wykonywany jest na gorącym ajurwedyjskim ziołowym oleju, co wprawia nas w głęboki relaks i błogość. Masaż ten skupia się przede wszystkim na punktach Marma działając w ich obrębie. W początkowym etapie masażu przegłaskana zostaje twarz, dekolt, ramiona i szyja,aby maksymalnie rozluźnić spięte mięśnie. W następnej kolejności rozcierane są punkty Marma. Masaż kończy się ponownym głębokim przegłaskaniem twarzy, karku i ramion.

Masaż Marma Mukabhyanga można wykonać w dwóch formach. Jako odrębny masaż, do którego wykorzystuje się ciepły olej ziołowy lub jako pełny zabieg, który dodatkowo jest wzbogacony peelingiem ziołowym oraz maseczką również na bazie ziół.

Jakie efekty daje masaż Mukabhyanga?

● nawilża, odżywia i wygładza skórę

● odpręża twarz

● nadaje blasku skórze

● walczy z bezsennością

● koi stres

● relaksuje umysł i ciało

Masaż Marma Mukabhyanga (30 minut) cena: 120 zł

Masaż Marma Mukabhyanga + peeling + maseczka (60 minut) cena: 190 zł

Masaż twarzy bańkami próżniowymi Kyukaku

Masaż polega na stawianiu bańki gęsto na skórze oraz jej przesuwaniu w odpowiednim kierunku. Każde jej przyłożenie, które trwa kilka sekund lub jej przesunięcie na skórze powoduje odczyn skóry w postaci jej lekkiego przekrwienia, które bardzo szybko znika. Co jakiś czas wykonuje się powtarzalne ruchy drenujące, a dzięki odpowiedniemu kierunkowi masażu, zalegające w układzie limfatycznym toksyny zostają usunięte. Masaż wykonuje się naprzemiennie dużą i małą bańką w zależności od potrzeb. Malutką bańką o średnicy zaledwie 0,7 mm masuje się zarówno usta jak i powieki, dzięki czemu możemy ujędrnić i odżywić te okolice twarzy. Jest to bezbolesne i bardzo przyjemne w odczuciach. Po tak wykonanym masażu, nakłada się na skórę japońską maskę w płachcie, która jest bogato nasączona koncentratem składników aktywnych.

Obszary wykonywania masażu: twarz, szyja i dekolt.

Czas: 80 min, cena: 250 zł

Cena w pakiecie: 5 zabiegów 200 zł

Więcej informacji na naszym blogu pod linkiem

            Każdy z przedstawionych masaży twarzy można połączyć z odpowiednim zabiegiem pielęgnacyjnym. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które podczas jednej wizyty w naszym gabinecie chcą uzyskać maksymalne rezultaty lub dla których zabieg na twarz to idealny czas na totalny relaks.

Spodobała Ci się oferta masaży, ale nie wiesz który z nich wybrać ? Zapraszamy na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem. Postaramy się wybrać najlepiej pasujący do Twoich potrzeb masaż twarzy. Kraków to miejsce, w którym żyją ludzie o różnych zainteresowaniach. Dlatego jeśli masz ochotę spróbować każdego masażu mamy ciekawy pakiet LoveMassage, który obejmuje 5 różnych technik masażu do wyboru z spośród :

● Kobido

● Hollywood Lifting

● Quiro

● Timexpert

● Kyukaku

● Marma Mukabhyanga