Mikronakłuwanie


Mikronakłuwanie – mezoterapia mikroigłowa

Zabieg nazywany terapią indukcji kolagenu polega na mechanicznym frakcjonowaniu skóry z użyciem jednorazowych igieł, które pulsują. Zabieg ma stymulować skórę do wzmacniania i pobudzić mięśnie, które są odpowiedzialne za jej podtrzymywanie. W efekcie, w skórze wytwarzana jest duża ilość pionowych uszkodzeń o regulowanej głębokości. Uszkodzenia powodują stan zapalny, a potem proces regeneracji. Końcówki igieł wprowadzają podskórnie kwas hialuronowy. W procesie odbudowy tworzone są nowe włókna elastyny i kolagenu i inne struktury skóry. W efekcie skóra jest zagęszczona, a blizny i zmarszczki zmniejszone.

Derma Stamp Pen MyM ®

Zabieg z użyciem urządzenia Derma Stamp Pen MyM® pobudza skórę do naturalnych procesów regeneracji, które są konieczne po jej delikatnym nakłuwaniu. Powstałe nakłucia mają za zadanie pobudzić naskórek do pracy, a powstałe włókna kolagenu i elastyny mają poprawić gęstość skóry.

Badania potwierdzają skuteczność mezoterapii w rewitalizacji skóry i usuwania jej defektów. Efekty zabiegu:

  • redukcja zmarszczek
  • poprawienie owalu twarzy
  • wzmocnienie sprężystości i elastyczności skóry
  • pobudzenie naskórka
  • redukcja rozszerzonych porów i rozstępów
  • redukcja blizn

Zabieg mikronakłuwania

Mikronakłuwania nie jest bolesne, jednak bardzo często dla większego komfortu, skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem z lidokainą. Automatyczne nakłuwanie odbywa się dzięki narzędziu Derma Stamp Pen MyM®, które wprowadza w głąb skóry substancje czynne. Zabieg trwa kilkanaście minut i nie ingeruje chirurgicznie w skórę. Drobne nakłucia pobudzają skórę do pracy, a wprowadzany podczas zabiegu kwas hialuronowy sprawa, że cera jest wygładzona, rozjaśniona i bardziej promienna. Po zakończonym zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i podrażniona, dlatego bardzo ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja.

Zabiegi przeznaczone są dla osób z każdym typem cery i wykonywane są w serii, po której ogólna kondycja skóry poprawia się - wykonuje się od 2 do 5 zabiegów, w odstępach 4 tygodni.