Mikrodermabrazja


Mikrodermabrazja korundowa

Silk Peel™ to jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń do mikrodermabrazji. Mikrodermabrazja korundowa to zabieg, w którym drobne kryształki glinu uderzają o skórę. Zabieg jest pod pełną kontrolą, a efekty widoczne są od razu. Korund to materiał naturalny i nieszkodliwy, a jego kryształki usuwają obumarły naskórek i zanieczyszczenia, stymulują wzrost nowej tkanki, która zastępuje usuniętą. Efektem usunięcia warstwy rogowej (czyli peelingu powierzchniowego) jest młoda, elastyczna, gładka i lśniąca cera. Bardziej głębokie zabiegi abrazji mogą usunąć bliznowce i blizny, zmniejszyć lub usunąć zwiotczenie skóry, plamy i niewielkie zmarszczki. Pełny zabieg trwa od 3 do 12 serii, a między kolejnymi zabiegami powinna być przerwa od 7 do 21 dni w zależności od rodzaju problemu. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona przez kilka godzin. Cechą mikrodermabrazji korundowej jest silny efekt złuszczania. Szczególnie polecana dla osób z rozszerzonymi porami i przebarwieniami skóry. Metoda ta jest silniejsza od techniki diamentowej dlatego efekty widoczne są w krótszym czasie.

Mikrodermabrazja diamentowa

Silk Peel™ to urządzenie, które pozwala także wykonać mikrodermabrazję głowicami diamentowymi. Dostępne są głowice na twarz i ciało o trzech stopniach ziarnistości - pozwala to na dopasowanie zabiegu do każdego typu skóry. Głowice wykonane są ze stali nierdzewnej, a pokrywa ja warstwa naturalnego diamentu. Wymiana i sterylizacja głowicjest łatwa,szybka i nie wymaga specjalistycznych narzędzi.

Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom o delikatnej, wrażliwej skórze, skłonnej do alergii, ponieważ nie powoduje żadnych podrażnień. W trakcie zabiegu usuwane są wierzchnie warstwy naskórka. Głowice diamentowe przesuwają się po skórze ścierając i zasysając martwy naskórek. Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 30 minut. Skóra po zabiegu jest idealnie gładka i nie ma śladów podrażnień. Jest to metoda bezpyłowa – na skórze nie zostają żadne resztki proszku.