Otóż henna proszkowa jest popularna już od wielu lat i spotykana jest niemalże w każdym gabinecie kosmetycznym, ale czym tak naprawdę jest? Nazwa “henna” powinna być zarezerwowana dla produktów pozyskiwanych z rośliny pod nazwą łacińską: lawsonia inermis (lawsonia bezbronna). Henna proszkowa ma postać zazwyczaj białego proszku, a  jej skład niestety jest daleki od naturalnej henny, co więcej nie zawiera ani grama sproszkowanych liści lawsonii. Z kolei można odnaleźć znaczne ilości PPD (parafenylodiaminy) sztucznego barwnika o działaniu silnie uczulającym. Taką “hennę” aktywuje się za pomocą utleniacza- nadtlenku wodoru, który może wysuszać i podrażniać skórę. Henna proszkowa najczęściej występuje w trzech odcieniach: czarny, grafitowy i brązowy, niestety ich trwałość jest bardzo krótka i już po 3-7 dniach efekt jest znikomy.

Farbki do brwi, potocznie henna żelowa, najbardziej znane produkty do stylizacji zarówno brwi jak i rzęs. Początkowo w farbkach również brakowało kluczowego składnika- lawsonii, jednakże obecna technika i receptury ciągle się zmieniają

i wzbogacają składy, dążąc do idealnej formy koloryzacji. W przypadku farbek (henny żelowej) rozszerzona została gama kolorystyczna od rudości, granaty, fiolety, czerwienie aż po ciemne, czy jasne brązy. Doskonałym atutem jest lekkość pracy farbką, żelowa konsystencja pomaga nadać idealny kształt brwi, jednakże trwałość koloru na skórze i włoskach jest bardzo krótki od 3-7 dni.

W poszukiwaniu idealnej i trwałej koloryzacji brwi najlepszy trend wyznaczyła henna pudrowa, a w zasadzie naturalna henna, która powstaje z liści i pędów lawsonii bezbronnej, poddanej sproszkowaniu i gotowaniu. Ze składu zniknęły amoniak i nadtlenek wodoru, a w zamian pojawiły się aktywatory wodne wzbogacone w witaminy i składniki mineralne oraz proteiny, które mają działanie wzmacniające i odżywiające strukturę włosa. Warto zwracać uwagę na jakość produktów, aby były one jak najbardziej bezpieczne, a przede wszystkim powstały z najlepszych składników. W naszym gabinecie Farma Urody Kraków pracujemy z wykorzystaniem produktów BrowXenna Levchuk. W celach zminimalizowania reakcji alergicznych szczególną uwagę zwrócono na to, aby skład był ubogi w barwnik PPD.

Dla kogo jest Brow henna?

Brow henna dedykowana jest dla osób, które boją się makijażu permanentnego, a z drugiej strony chcą podkreślić, a także uzyskać ładny kształt i odcień brwi. Doskonale sprawdzi się u osób, które mają braki i niewielkie ubytki w brwiach. Co prawda w takiej sytuacji zabarwiona jest skóra, ale dzięki temu uzyskujemy równą linię i wypełnienie, a nawet odżywienie drobnych włosków i meszku w okolicach ubytków. BrowXenna posiada różnorodną gamę kolorystyczną i swój odcień odnajdą zarówno blondynki, szatynki czy brunetki.

Czy Brow henna uczula?

W składzie BrowXenna jest wiele substancji pochodzenia naturalnego, ale także substancje chemiczne. Niestety jak każdy produkt kosmetyczny, henna ta może uczulać. Klientka czasem może być zupełnie nieświadoma na jaki produkt może mieć alergie i nigdy nie miała wykonywanego zabiegu z użyciem henny, w naszym gabinecie zalecamy w takim przypadku wykonanie próby uczuleniowej. Jeżeli wykluczone zostaje podrażnienie skóry po upływie 24h spokojnie możemy wykonać zabieg.

Czy można stosować hennę pudrową w ciąży?

Ciąża i okres laktacji nie jest przeciwwskazaniem, jednak należy wziąć pod uwagę fakt zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety, które mogą mieć wpływ na rezultat zabiegu, a także jego trwałość. Ponadto przyszłe mamy powinny rozważyć, czy kiedykolwiek nie wystąpiła u nich reakcja alergiczna, jeśli nigdy nie miały miejsca takie sytuacje, spokojnie może wykonywać koloryzacje brow henną.

Jakie są przeciwwskazania dla henny?

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania koloryzacji BrowXenną są:

  • stany zapalne
  • choroby i urazy skóry
  • leczenie trądziku (przyjmowanie izotretinoiny)
  • łuszczyca
  • opryszczka
  • świeży makijaż permanentny
  • skóra bezpośrednio po zabiegach złuszczających

Czas trwania i przebieg zbiegu koloryzacji BrowXenną

45-60 minut, przed wykonaniem koloryzacji dokładnie omawiamy z klientką kształt

i odcień henny, kolejno oczyszczamy dokładnie skórę i okolice brwi, przygotowując prawidłowo do lepszego przyjęcia henny. Następnie wykonujemy architekturę

i rysunek geometryczny brwi, a finalnie aplikujemy warstwy henny, ich ilość zależy od oczekiwanych efektów przez klientkę (im mocniejszy efekt tym więcej warstw henny). Po wyschnięciu henny, zmywamy ją i pielęgnujemy okolice brwi, oraz wykonujemy regulację.

Jakie są zalety henny pudrowej?

Brow henna koloryzuje nie tylko włoski, ale również skórę. Efekt na skórze utrzymuje się nawet do 14 dni, a na włoskach do 5 tygodni. Stymuluje wzrost włosów, a także odżywia je i wzmacnia. Każda stylizacja BrowXenna w naszym gabinecie Farma Urody Kraków jest wyjątkowa, ponieważ jest indywidualnie dobrana do Twojej urody oraz proporcji i rysów twarzy, abyś mogła cieszyć się dłużej piękną oprawą oka.

Dlaczego nitkowanie jest najlepszą metodą regulacji?

Po wykonaniu koloryzacji BrowXenna najskuteczniejszą metodą regulacji brwi jest nitkowanie (threading). Nieinwazyjna technika depilowania nitką usuwa włoski

z cebulką, a nawet najdrobniejszy meszek. Dzięki nitkowaniu możemy nadać idealny kształt łuku brwiowego jaki nie uzyskamy żadną inną metodą depilacji. Ponadto doskonale sprawdza się u osób z trądzikiem, a także które mają uczulenie lub nadwrażliwość na wosk lub po prostu depilacja pęseta jest mocno drażniąca. Podrażnienie po nitkowaniu jest znacznie mniejsze, co więcej znika bardzo szybko, a czasem jest ledwo zauważalne. Poza nitkowaniem brwi, takiej depilacji można poddać inne obszary takie jak: górna warga, broda lub policzki. Zabieg nitkowania jest w pełni bezpieczny i higieniczny, gdyż stosowana jest jednorazowa, bawełniana nitka. Ogromnym atutem jest trwałość, a efektem pięknych brwi i gładkiej skóry możesz cieszyć się nawet kilka tygodni.